Реклама
10:00, 9 серпня 2019 р.
Навчання в альтернативних школах Чернівцях
Реклама
Кому цікаві альтернативні школи в Чернівцях? Чим відрізняються альтернативні навчальні заклади від звичних ЗОШ? Чи отримує випускник альтернативної школи свідоцтво про освіту, здає чи ЗНО? Які є альтернативи для школярів в Чернівцях в 2019-2020 році?
Кому потрібна альтернативна школа?
Інтерес до альтернативи державним ЗОШ проявляється пропорційно зростаючим проблемам української освітньої сфери. Вітчизняна освітня система реформується вже багато років, змінилася система оцінювання, навчальна програма та розподіл годин, додано ЗНО, впроваджені кілька інноваційних програм (Росток, Нова Українська Школа та ін.). Незважаючи на це залишаються незмінними основні проблеми, більш того, існує думка що такі зміни тільки погіршують без того вразливе становище шкільної освіти.
Школи, як і раніше, відчувають фінансову нужду, не вистачає не тільки на комп'ютеризацію та мультимедійні засоби, але навіть на навчальні матеріали та елементарний ремонт (а отже це лягає на плечі батьків та спонсорів). Навчальна програма стала традиційним об'єктом скарг як батьків, так й представників ВНЗ та шкільних вчителів. Все активніше постає питання про кваліфіковані кадри, в школу неохоче йдуть молоді й талановиті фахівці, в педагогічні ВНЗ надходять зовсім не ті, хто «палає» викладанням.
Чим далі ми віддаляємося від столиці в регіони, тим гіршою стає ситуація. Навіть в обласних центрах сьогодні непросто знайти сильну математичну школу або поглиблене вивчення іноземних мов. В таких умовах, батьки, які хочуть якісних і глибоких знань для своїх дітей, просто змушені шукати альтернативу. У цій статті ми проаналізуємо можливі варіанти, відповімо на питання що таке альтернативні школи, спробуємо навести невеликий перелік найбільш цікавих альтернативних шкіл для учнів з Чернівців в 2019-2020 році.
Альтернативні школи: що це?
Альтернативні школи, якщо широко розглядати, це ті навчальні заклади, де учням пропонується як інший підхід до навчання, так й інший рівень матеріального оснащення та педагогічної роботи. Зазвичай, це приватні школи, які не тільки не залежать від державного фінансування, але також мають певну свободу в формуванні навчальної програми та високі внутрішні стандарти.
До створення такого навчального закладу сьогодні можуть підходити з абсолютно різних, навіть діаметрально протилежних позицій. Частина шкіл прагне реалізувати сучасні гуманістичні підходи, відійти від формату коротких уроків, домашніх завдань та ролі наглядача у вигляді вчителя. Інші, в свою чергу, спираються на класичні підходи або іноземні напрацювання, намагаючись збалансувати навчальну програму під сучасні вимоги. Загалом можна виділити наступні напрямки:
«Вдосконалені» школи
До цього напряму належать ті навчальні заклади, які не поспішають повністю відходити від українських напрацювань та підходів в освіті. Часто тут має місце свого роду еклектика, поєднання вдалих елементів вітчизняної та іноземних систем. Хорошим прикладом представників цього напряму зазвичай є ліцеї, НВК або гімназії.
Міжнародні школи та іноземні філії
До другого напрямку нерідко відносять навчальні заклади, які спираються на іноземний досвід, стандарти та програму навчання. Серед них можуть бути як філії та повноправні представники міжнародних навчальних закладів, так й суто українські проекти, які використовують закордонний досвід для досягнення хороших результатів за українськими стандартами.
Навчальні заклади з альтернативним підходом
Тут представлені проекти, які засновані на концепціях та педагогічних теоріях, що не знайшли повну реалізацію в державній системі освіти. Якщо мова йде про школу, де заняття абсолютно не схожі на традиційні, де немає ні дзвінків, ні уроків, ні домашніх завдань, то найчастіше мають на увазі про цей напрямок. В цій сфері Монтессорі, Діксі та Хеппі школи сьогодні є найбільш популярними та відомими.
Дистанційні школи
Дистанційне навчання, в його сучасному вигляді, сформувалося завдяки розвитку мультимедійних та інформаційно-комунікаційних технологій. Всі заняття тут проводяться віддалено, де учень з будь-якої точки світу, у зручний для нього час може отримати якісну та сучасну освіту. Цей напрямок спирається на унікальні бази навчальних матеріалів, мультимедійні аудіо-відео лекції та інтерактивні вправи, дозволяє сфокусувати викладацьку роботу на допомозі в освоєнні програми.
Альтернативні школи Чернівців
Альтернативні навчальні заклади - досить інноваційний напрямок для України, але не дивлячись на це в нашій країні вже є багатообіцяючі приклади. На жаль, їх більша частина розташована в столиці, далеко не в кожному обласному центрі можна знайти необхідну школу або гімназію.
У Чернівцях ситуація з альтернативними школами краще, ніж в деяких інших обласних центрах, однак великої різноманітності денних навчальний закладів з альтернативними підходами тут поки мало. Ми спробували сформувати список варіантів, які зацікавлять наших школярів та їх батьків:
Дистанційна школа «Оптіма»
«Оптіма» - це хороший приклад дистанційної школи міжнародного рівня в нашій країні. Являючись одним з перших подібних навчальних закладів в Україні, «Оптіма» змогла найбільш повно розкрити цю концепцію. Особисте відвідування тут не обов'язково, навіть поточні та підсумкові контрольні роботи (включаючи ДПА) здаються віддалено.
Основний секрет «Оптіма» - в гнучкій системі навчання, першокласних навчальних матеріалах, талановитих та терплячих педагогів. Тут немає місця нудним лекціям, вся теоретична частина представлена цікавими відео-аудіо та інтерактивними матеріалами, під час опрацювання кожної теми у викладача завжди є можливість приділити кожному учневі необхідний час. Вихованці школи одночасно можуть надійти дистанційно в одну з партнерських шкіл США і Канади, де по закінченню отримати відповідний документ про освіту.
Форма навчання: дистанційна
Програма: з 1 по 11 клас
Вартість: 1500-3000 грн./ міс.
Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.
Адреса: https://optima.school/
Приватна школа «Надія»
«Надія» почала свій шлях в 1991 році, коли на території Буковини був заснований перший приватний навчальний заклад з інноваційної методикою викладання. Теоретичною основою для цієї експериментальної школи стала авторська концепція Д. Ховарда «School of Tomorrow».
Сьогодні «Надія» є одним з передових приватних навчальних закладів Чернівців. Своєю метою школа поставила підготовку та виховання молодих людей, які будуть не тільки володіти надійним фундаментом знань, але також будуть сформованими цілісними особистостями, які вміють використовувати свої знання в суспільстві.
Форма навчання: денна
Програма: з 1 по 9 клас
Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.
Адреса: вул. М.Олімпіади 3В
ПНВК «Соломон»
НВК «Соломон» - це приватний навчально-виховний комплекс, який з 2014 допомагає молодим людям в Чернівцях отримати твердий базис знань, розкрити свої здібності та таланти. «Соломон» спирається на християнські цінності та теплу атмосферу в колективі, значна увага приділяється формуванню особистості та моральних якостей вихованців.
Використовуючи найсучасніше обладнання, передові педагогічні методики та індивідуальний підхід до кожного учня, НВК не тільки пишається високими результатами вихованців на ЗНО, а й вчить бути уважним до деталей, самостійно ставити та досягати поставленої мети.
Форма навчання: денна
Програма: дошкільна, з 1 по 11 клас
Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.
Адреса: вул. Коростишевська, 6А
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:05
Вчора
18:28
Вчора
18:11
Вчора
17:10
Вчора
Спецтема
Оголошення
15:32, 3 грудня
1
14:54, 28 листопада
15
14:43, 27 листопада
4
09:04, 27 листопада
08:14, 26 листопада
live comments feed...