Навчання в альтернативних школах Чернівцях

Кому цікаві альтернативні школи в Чернівцях? Чим відрізняються альтернативні навчальні заклади від звичних ЗОШ? Чи отримує випускник альтернативної школи свідоцтво про освіту, здає чи ЗНО? Які є альтернативи для школярів в Чернівцях в 2019-2020 році?

Кому потрібна альтернативна школа?

Інтерес до альтернативи державним ЗОШ проявляється пропорційно зростаючим проблемам української освітньої сфери. Вітчизняна освітня система реформується вже багато років, змінилася система оцінювання, навчальна програма та розподіл годин, додано ЗНО, впроваджені кілька інноваційних програм (Росток, Нова Українська Школа та ін.). Незважаючи на це залишаються незмінними основні проблеми, більш того, існує думка що такі зміни тільки погіршують без того вразливе становище шкільної освіти.

Школи, як і раніше, відчувають фінансову нужду, не вистачає не тільки на комп'ютеризацію та мультимедійні засоби, але навіть на навчальні матеріали та елементарний ремонт (а отже це лягає на плечі батьків та спонсорів). Навчальна програма стала традиційним об'єктом скарг як батьків, так й представників ВНЗ та шкільних вчителів. Все активніше постає питання про кваліфіковані кадри, в школу неохоче йдуть молоді й талановиті фахівці, в педагогічні ВНЗ надходять зовсім не ті, хто «палає» викладанням.

Чим далі ми віддаляємося від столиці в регіони, тим гіршою стає ситуація. Навіть в обласних центрах сьогодні непросто знайти сильну математичну школу або поглиблене вивчення іноземних мов. В таких умовах, батьки, які хочуть якісних і глибоких знань для своїх дітей, просто змушені шукати альтернативу. У цій статті ми проаналізуємо можливі варіанти, відповімо на питання що таке альтернативні школи, спробуємо навести невеликий перелік найбільш цікавих альтернативних шкіл для учнів з Чернівців в 2019-2020 році.

Альтернативні школи: що це?

Альтернативні школи, якщо широко розглядати, це ті навчальні заклади, де учням пропонується як інший підхід до навчання, так й інший рівень матеріального оснащення та педагогічної роботи. Зазвичай, це приватні школи, які не тільки не залежать від державного фінансування, але також мають певну свободу в формуванні навчальної програми та високі внутрішні стандарти.

До створення такого навчального закладу сьогодні можуть підходити з абсолютно різних, навіть діаметрально протилежних позицій. Частина шкіл прагне реалізувати сучасні гуманістичні підходи, відійти від формату коротких уроків, домашніх завдань та ролі наглядача у вигляді вчителя. Інші, в свою чергу, спираються на класичні підходи або іноземні напрацювання, намагаючись збалансувати навчальну програму під сучасні вимоги. Загалом можна виділити наступні напрямки:

  • «Вдосконалені» школи

До цього напряму належать ті навчальні заклади, які не поспішають повністю відходити від українських напрацювань та підходів в освіті. Часто тут має місце свого роду еклектика, поєднання вдалих елементів вітчизняної та іноземних систем. Хорошим прикладом представників цього напряму зазвичай є ліцеї, НВК або гімназії.

  • Міжнародні школи та іноземні філії

До другого напрямку нерідко відносять навчальні заклади, які спираються на іноземний досвід, стандарти та програму навчання. Серед них можуть бути як філії та повноправні представники міжнародних навчальних закладів, так й суто українські проекти, які використовують закордонний досвід для досягнення хороших результатів за українськими стандартами.

  • Навчальні заклади з альтернативним підходом

Тут представлені проекти, які засновані на концепціях та педагогічних теоріях, що не знайшли повну реалізацію в державній системі освіти. Якщо мова йде про школу, де заняття абсолютно не схожі на традиційні, де немає ні дзвінків, ні уроків, ні домашніх завдань, то найчастіше мають на увазі про цей напрямок. В цій сфері Монтессорі, Діксі та Хеппі школи сьогодні є найбільш популярними та відомими.

  • Дистанційні школи

Дистанційне навчання, в його сучасному вигляді, сформувалося завдяки розвитку мультимедійних та інформаційно-комунікаційних технологій. Всі заняття тут проводяться віддалено, де учень з будь-якої точки світу, у зручний для нього час може отримати якісну та сучасну освіту. Цей напрямок спирається на унікальні бази навчальних матеріалів, мультимедійні аудіо-відео лекції та інтерактивні вправи, дозволяє сфокусувати викладацьку роботу на допомозі в освоєнні програми.

Альтернативні школи Чернівців

Альтернативні навчальні заклади - досить інноваційний напрямок для України, але не дивлячись на це в нашій країні вже є багатообіцяючі приклади. На жаль, їх більша частина розташована в столиці, далеко не в кожному обласному центрі можна знайти необхідну школу або гімназію.

У Чернівцях ситуація з альтернативними школами краще, ніж в деяких інших обласних центрах, однак великої різноманітності денних навчальний закладів з альтернативними підходами тут поки мало. Ми спробували сформувати список варіантів, які зацікавлять наших школярів та їх батьків:

Дистанційна школа «Оптіма»

«Оптіма» - це хороший приклад дистанційної школи міжнародного рівня в нашій країні. Являючись одним з перших подібних навчальних закладів в Україні, «Оптіма» змогла найбільш повно розкрити цю концепцію. Особисте відвідування тут не обов'язково, навіть поточні та підсумкові контрольні роботи (включаючи ДПА) здаються віддалено.

Основний секрет «Оптіма» - в гнучкій системі навчання, першокласних навчальних матеріалах, талановитих та терплячих педагогів. Тут немає місця нудним лекціям, вся теоретична частина представлена цікавими відео-аудіо та інтерактивними матеріалами, під час опрацювання кожної теми у викладача завжди є можливість приділити кожному учневі необхідний час. Вихованці школи одночасно можуть надійти дистанційно в одну з партнерських шкіл США і Канади, де по закінченню отримати відповідний документ про освіту.

Форма навчання: дистанційна

Програма: з 1 по 11 клас

Вартість: 1500-3000 грн./ міс.

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: https://optima.school/

Приватна школа «Надія»

«Надія» почала свій шлях в 1991 році, коли на території Буковини був заснований перший приватний навчальний заклад з інноваційної методикою викладання. Теоретичною основою для цієї експериментальної школи стала авторська концепція Д. Ховарда «School of Tomorrow».

Сьогодні «Надія» є одним з передових приватних навчальних закладів Чернівців. Своєю метою школа поставила підготовку та виховання молодих людей, які будуть не тільки володіти надійним фундаментом знань, але також будуть сформованими цілісними особистостями, які вміють використовувати свої знання в суспільстві.

Форма навчання: денна

Програма: з 1 по 9 клас

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: вул. М.Олімпіади 3В

ПНВК «Соломон»

НВК «Соломон» - це приватний навчально-виховний комплекс, який з 2014 допомагає молодим людям в Чернівцях отримати твердий базис знань, розкрити свої здібності та таланти. «Соломон» спирається на християнські цінності та теплу атмосферу в колективі, значна увага приділяється формуванню особистості та моральних якостей вихованців.

Використовуючи найсучасніше обладнання, передові педагогічні методики та індивідуальний підхід до кожного учня, НВК не тільки пишається високими результатами вихованців на ЗНО, а й вчить бути уважним до деталей, самостійно ставити та досягати поставленої мети.

Форма навчання: денна

Програма: дошкільна, з 1 по 11 клас

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: вул. Коростишевська, 6А

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
Високий рейтинг користувачів за Автор
1 людина рекомендує
фото
Головне управління статистики у Чернівецькій області інформує про роздрібну торгівлю краю у 2019 році. У 2019р. оборот роздрібної торгівлі у Чернівецькій області, за попередніми даними, становив 15,7 млрд.грн і зменшився (у порівняних цінах) порівняно з 2018р. на 1,9%. В структурі обороту роздрібної торгівлі 53,5% або 8,4 млрд.грн становив роздрібний товарооборот підприємств-юридичних осіб, який зменшився проти обсягу 2018р. на 1,5%. При цьому роздрібний т...
фото
Тактико-спеціальні навчання в одному із готелів Чернівців провели рятувальники Управління ДСНС України у Чернівецькій області. Метою тренувань є досягнення високих результатів при ліквідації пожеж на різних об'єктах. Сьогодні, 24 січня, вогнеборці м. Чернівці вдосконалювали своїх навики з ліквідації пожежі на об’єкті з масовим перебуванням людей. Про це інформує пресслужба Управління ДСНС України у Чернівецькій області. До Служби порятунку надійшло повідом...
фото
Яким було виробництво продукції тваринництва у Чернівецькій області у 2019 році інформує Головне управління статистики.  У 2019р. у Чернівецькій області, за попередніми даними, господарствами всіх категорій вироблено 64,4 тис.т м’яса (реалізація сільськогосподарських тварин на забій у живій масі), 260,1 тис.т молока, 119 т вовни та 347,9 млн.шт яєць.  У порівнянні з 2018р. збільшилися обсяги виробництва яєць на 3,4%, м’яса - на 1,6%. Разом з тим, зменшилис...
фото
Для українців інтеграція до Європейського Союзу та НАТО залишаються головними зовнішньополітичними пріоритетами, причому більше половини вбачать в євроатлантичній інтеграції найкращий шлях забезпечення безпеки держави. І цей відсоток голосів є найбільшим з 2013 року. До Дня Соборності України Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провели прес-конференцію "101-ша річниця Соборності України: що н...
фото
Впродовж доби на Буковині рятувальники загасили три пожежі, серед яких - масштабна пожежа у готельно-ресторанному комплексі на площі 800 кв.м. Серед відвідувачів та персоналу комплексу ніхто не постраждав. Як інформує пресслужба Управління ДСНС України у Чернівецькій області, 24 січня о 03:55 год. на лінію 101 надійшло повідомлення від очевидців, що у місті Новоселиця горить готельно-ресторанний комплекс. За викликом на місце події направили рятувальників...
фото
Державна служба зайнятості України пояснює зростання рівня безробіття у грудні минулого року сезонним коливанням. Тому інформацію, поширену у ЗМІ щодо різкого зростання обсягів безробіття у цей період варто розцінювати як некоректну. Ситуація на ринку праці характеризується позитивною динамікою. Про це повідомляє Чернівецький обласний центр зайнятості із посиланням на Державну службу зайнятості України. Зокрема, за останніми оприлюдненими даними Державної...
фото
Сьогодні, 24 січня, перші дзвінки на номер "103" у Чернівецькому обласному центрі екстреної медичної допомоги і медицини катастроф почала приймати єдина центральна диспетчерська служба. Наразі вона діє лише у Чернівцях, райони підключать найближчим часом. Як інформує пресслужба Чернівецької ОДА, у Чернівецькому обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф урочисто запустили роботу єдиної центральної диспетчерської служби "103". Торік...
Влада
Сьогодні, 24 січня, у Будинку з левами відбулася робоча зустріч голови ДСЯО України Руслана Гурака із главою Чернівецької облдержадміністрації Сергієм Осачуком та очільником Чернівецької обласної ради Іваном Мунтяном. Актуальні питання реформування освітньої галузі в Україні обговорювалися під час сьогоднішньої робочої зустрічі голови Державної служби якості освіти України Руслана Гурака із головою Чернівецької облдержадміністрації Сергієм Осачуком та голо...
фото
З меседжем "Діти без кордонів" делегація волонтерської організації "Hope For Kids" вручила школярам Глибоччини подарунки, зібрані дітками з Німеччини, Австрії і Румунії.   Вчора, 23 січня, до Глибоцької громади прибули представники міжнародної волонтерської організації "Hope For Kids", - повідомляє Глибока.Інфо. Їх головною метою було вручення подарунків школярам громади, які їм підготували діти з Німеччини, Австрії, та Румунії. Подарунки вручили дітям 1-4...