11:58, 4 серпня 2019 р.
Надійне джерело
"Іван Франко мав 99 псевдонімів", – цікавинки про мову для буковинців
Українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце у світі за мелодійністю (після італійської) та третє за красою лексики (після французької та перської). І це не просто слова – а підтверджені факти.
Цікавинки про українську мову
Однією з "родзинок" української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Навіть слово "вороги" має зменшувально-пестливу форму, яка вживається в гімні України. Пам'ятаєте: "…згинуть наші вороженьки, як роса на сонці".
Найуживанішою буквою в українському алфавіті є літера "п"; саме з неї починається найбільша кількість слів. Натомість найменш уживана – буква "ф", її вживають переважно в запозичених словах.
Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер! Спробуйте вимовити "дихлордифенілтрихлорметилметан" (це хімікат для боротьби зі шкідниками).
У нашій мові є особливі слова – паліндроми. Це так звані "дзеркальні" фрази або слова: їх можна читати як зліва направо, так і справа наліво. Ось до прикладу "Я несу гусеня", або ж "ротатор". Можете і ви згадати щось цікаве про паліндроми?
Цікаві відомості з історії української мови
Українську мову офіційно визнали літературною після видання "Енеїди" Івана Котляревського. Відтак, Котляревського вважають основоположником нової української мови.
Перший український "Буквар" видав у 1574 року у Львові першодрукар Іван Федоров. До наших часів дійшов лише один примірник книги, який було знайдено 1927-го в Римі. Зараз стародрук зберігається в бібліотеці Гарвардського університету.
Найстарішою українською піснею вважається балада "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?"
Найбільше перекладів серед українських творів має "Заповіт" Тараса Шевченка: його переклали 147 мовами народів світу.
Найбільше псевдонімів мав поет Олексндр Кониський – свої твори він підписував 141 іменами, в Івана Франка було 99 псевдонімів, а письменник Осип Маковей користувався 56 вигаданими назвами.
Читайте також: Церква підтримує вакцинацію: буковинці можуть переглянути кількість вакцин в області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:25
Вчора
17:31
Вчора
16:11
Вчора
14:25
Вчора
12:35
Вчора
09:41
Вчора
Спецтема
Оголошення
11:38, 25 листопада
5
15:36, Вчора
11:41, 3 грудня
22:25, 1 грудня
2
22:25, 1 грудня
5
live comments feed...
Коментарі