• Головна
  • Сьогодні відома буковинка Софія Ротару відзначає День народження: шлях до слави
09:42, 7 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні відома буковинка Софія Ротару відзначає День народження: шлях до слави

Сьогодні відома буковинка Софія Ротару відзначає День народження: шлях до слави

Софія Михайлівна Ротару народилася 7 серпня 1947 року в селі Маршинці Новоселицького району Чернівецької області в багатодітній родині.

Співала вже з першого класу, була учасницею шкільного і церковного хору. В юності займалася в драмгуртку, співала народні пісні, брала участь в художній самодіяльності, перемагаючи в районних і республіканських конкурсах.

1964 року вступила та 1968 року закінчила Чернівецьке музичне училище. Щойно потрапивши на навчання, Софія уперше виступила на сцені Кремлівського палацу.

Після знайомства зі своїм майбутнім чоловіком Анатолієм Євдокименком, студентом Чернівецького університету й одночасно сурмачем у студентському естрадному оркестрі, співачка вирішує випробувати свій талант як солістка.

Водночас вона продовжувала виконувати і народні пісні, які дотепер займають головні місця в її репертуарі.

1968 року Ротару стала лауреатом IX Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Софії (Болгарія), отримавши золоту медаль за виконання української народної пісні "На камені стою" і молдавської "Люблю весну", а також "Степом, степом" А. Пашкевича і "Валентини" Г. Георгіце (присвячена жінці-космонавту Валентині Терешковій).

Тоді ж Ротару починає викладати теорію і сольфеджіо в Чернівецькому культосвітньому училищі, а а 1974 році закінчує заочне відділення Кишинівського державного інституту мистецтв.

У 1971 році Ротару знялася в головній ролі у музичному телефільмі "Червона рута", названому так за піснею, що звучала у картині, композитора Володимира Івасюка, з яким у Софії склалася плідна творча співпраця. Однойменно був названий і вокально-інструментальний ансамбль, сформований Ротару та Євдокименком при Чернівецькій філармонії (Анатолій закінчив пізніше режисерський факультет Київського інституту культури, став потім режисером-постановником усіх концертних програм Софії).

Артистка в 1972 році співпрацювала з італійським співаком Доном Бакі, виконавши український варіант його хіта 1960-х років: "L'immensità" ("Нескінченність") — "Сизокрилий птах".

У 1973 році вона стає заслуженою артисткою УРСР, у 1976 — народною артисткою УРСР, у 1983 — Народною артисткою Молдови, а в 1988 — народною артисткою СРСР.

Читайте також: У Чернівцях – ремонтні роботи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Артисти #Співачка #Слава #Свято #Сцена #Вокал
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...