• Головна
  • "Приручені хижаки жили в будинку Олександра Македонського": Буковина відзначає День лева
09:31, 10 серпня 2019 р.
Надійне джерело

"Приручені хижаки жили в будинку Олександра Македонського": Буковина відзначає День лева

"Приручені хижаки жили в будинку Олександра Македонського": Буковина відзначає День лева

Всесвітній день лева відзначають щорічно 10 серпня. Хто і чому це свято започаткував, на жаль, невідомо. Але вже перших левів почали утриму вати у неволі у 850 році до нашої ери у стародавній Асирії.

Приручені хижаки з Північної Індії жили у будинку Олександра Македонського, який використовував їх найчастіше для гладіаторських боїв. На далекому сході левів зазвичай тримали багатії та індійські принци. У Європі ж ці тварини часто ставали так званою окрасою королівських сімей.

У XVII столітті представники цього виду з'явились у провідних європейських зоопарках, найбільший з яких, знаходиться у Лондоні.

У XIX столітті разом з колоніальною торгівлею почала процвітати й торгівля дикими тваринами. Тоді леви були звичайним живим товаром на ринках і продавалися за відносно низькою ціною. Чому? Справа в тому, що африканський континент постачав необмежену кількість тварин для продажу. На жаль, багато з них гинули ще під час транспортування.

Мисливці за левами вбивали тварин, щоб відчути себе справжніми героями, хизуючись на тлі мертвого звіра. Левів знищували, керуючись принципом "ці істоти погані, а ці – хороші".

У цей день у всьому світі організовуються різноманітні заходи задля привернення уваги людей до цих витончених, але сильных представників дикої фауни, адже саме вони зараз перебувають у найбільшій небезпеці.

Сьогодні більша частина цих тварин живе на сході та півдні африканського континенту і, на жаль, їхня кількість зменшується щороку. За оцінками експертів, популяція левів значно скоротилася за останні два десятиліття. Наприклад, у 2005 році приблизна кількість левів варіювалося від 17 до 47 тисяч особин, тоді як в 1970 році їх було понад 100 тисяч. Основними причинами скорочення їх чисельності є зміна клімату, хвороби та бездумна діяльність людини.

Деякі групи левів вважаються повністю географічно ізольованими. У результаті таких просторових обмежень відбувається значне скорочення генетичного різноманіття. Це також одна з основних причин, чому всесвітньо відома організація "Міжнародний союз охорони природи" прийняла важливе рішення визнати цих тварин вразливим видом. Тоді ж індійський підвид лева був під загрозою зникнення.

На сьогоднішній день сучасні методи збереження азійських та африканських левів передбачають створення національних парків та безпечних резерватів.

Людина – головний суперник левів у боротьбі за територію. Ми забираємо їхні споконвічні мисливські угіддя задля вирощування сільськогосподарських культур та випасу худоби, але в замін не можемо запропонувати нових територій. Конфлікти між левами та людьми частішають, і, як результат, левів стає все менше.

У багатьох африканських країнах ви можете відвідати різні наукові та концертні заходи з нагоди Всесвітнього дня лева. Деякі природні заповідники організовують зовсім безкоштовні тури. Наприклад, у парку Малаві туристи, як правило, мають унікальну можливість спостерігати за левиними прайдами. У місті Лівінгстон, в Замбії, проходить барвистий Карнавал лева. У Ботсвані проводять благодійну кампанію, тощо.

На жаль ніяких особливих звичаїв та правил щодо того, як святкувати Всесвітній день лева, немає. Але це не є серйозною проблемою для тих, хто бажає долучитись до людей, які вшановують 10 липня "царя звірів" та діляться інформацію про те, що він знаходиться у небезпеці. Деякі люди в цей день змінюють фотографію профілю в популярних соціальних мережах на картинку з левом. Інші ж вирішують стати спонсором для однієї з численних благодійних організацій, які займаються порятунком левів.

Читайте також: Якою погода у Чернівцях буде сьогодні?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Історія #Святкування #Леви #Територія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...