• Головна
  • “Найкращі тижні літа”: нацменшини Буковини подолали мовний бар'єр і заговорили українською
фото
15:00, 23 серпня 2019 р.
Надійне джерело

“Найкращі тижні літа”: нацменшини Буковини подолали мовний бар'єр і заговорили українською

фото
“Найкращі тижні літа”: нацменшини Буковини  подолали мовний бар'єр і заговорили українською

У Закарпатській і Чернівецькій областях завершився освітній проєкт “Бомбезний GoCamp”, який допоміг дітям з румуно- й угорськомовних родин подолати мовний бар'єр і почати розмовляти українською мовою.

Це чергова ініціатива Фінського проєкту підтримки реформи української шкільної освіти “Навчаємося разом”, ГО ''GlobalOffice" та Міністерства освіти і науки України, спрямована на популяризацію української мови серед румуно- й угорськомовних школярів. У березні відбулась експрес-підготовка до ЗНО для 400 старшокласників з родин національних громад.

Цього літа понад 600 учнів опановували українську мову через інтерактив ігри, спорт, воркшопи та знайомство з успішними українцями. Крім того, школярі розвивали розмовну англійську за участі 11 іноземних волонтерів. Іноземці прилетіли в Україну, аби розказати про нові культури, традиції та світ глобальних можливостей.

Усі заняття з розвитку креативності, командоутверння чи підприємництва відбувалися двома мовами: українською й англійською. Організатори літніх кемпів впевнені, що білінгвальність може допомогти дітям із національних громад під час навчання, подорожей чи пошуку майбутньої роботи. 

“Ці табори стали живим свідченням для дітей, що українська—то не шароварництво й мертва мумія сивих епох, а жива енергія сьогодення”,— зауважує Ігор Хворостяний, радник із питань мови проєкту “Навчаємось разом”.

“Усі наші активності, зустрічі, нетворкінги були спрямовані на створення сприятливої атмосфери для вивчення будь-якої нової мови. Чи то українська державна, чи інтернаціональна мова. Головне, аби діти розуміли: учити мови зовсім не страшно, навпаки, це дає конкурентні переваги в сучасному світі”, — зауважила Любов Залюбовська, проєктна менеджерка громадської організації “Global Office”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...