12:31, 30 серпня 2019 р.
Не вистачає кадрів: чому із "Чернівцігазу" звільнився 131 працівник?
Штат "Чернівцігазу" укомплектований лише на 78% у зв'язку із нестачею працівників робітничих професій, які звільнилися цьогоріч.
Як повідомляє АТ "Чернівцігаз", 22% штатного розкладу «Чернівцігазу» залишається вакантним. За 7 місяців 2019 року з компанії звільнився 131 працівник, з яких більшість – це слюсарі зварники, тобто працівники робітничих професій. Відтік кадрів пов’язаний із низькою зарплатнею, яку неможливо переглянути через бездіяльність НКРЕКП.
НКРЕКП вже три роки не переглядає тариф на розподіл для «Чернівцігазу». В ньому визначені витрати на оплату праці співробітників компанії. Тому зарплати фахівців компанії заморожені на рівні 2016 року. За цей час середня зарплата в Чернівецькій області зросла більше, ніж у 2 рази. Загалом же, з 2016 року з «Чернівцігазу» звільнилося 720 працівників, а це 55,4 % від загальної кількості працюючих у компанії.
«Самостійно ми не можемо піднімати заробітну плату нашим працівникам, оскільки в тарифі на розподіл стаття витрат на оплату праці є фіксованою сумою. Оклад слюсаря ІІІ розряду, як був 4160 грн, так і залишатиметься до перегляду тарифу. При цьому, варто зауважити, що мінімальна заробітна плата становить 4173 грн.», - розповідає директор фінансовий АТ «Чернівцігаз» Олеся Гомольська.
На сьогодні в «Чернівцігазі» нараховується 297 вакансій, з яких 248 – технічного напрямку. В компанії не вистачає як інженерно-технічних працівників, так і працівників робітничих професій, що не дає можливості забезпечити виконання поставлених завдань та обов’язків в повному обсязі.
Через низькі зарплати не є можливим і залучення молодих фахівців. До прикладу, слюсар «Чернівцігазу» отримує на 30-35% меншу заробітну плату, аніж працівник цієї спеціальності тепломережі чи обленерго в регіоні.
9 серпня 2019 року газорозподільна компанія провела відкриті слухання проекту тарифу на розподіл природного газу. Результати зустрічі, оформлені відповідним протоколом, компанія направила на розгляд НКРЕКП. З проектом тарифу та протоколом можна ознайомитись на сайті компанії в розділі "Тариф на розподіл".
Читайте також: напавши вчотирьох на чоловіка, грабіжники на Буковині заволоділи його грошима - відео.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:05
Вчора
18:28
Вчора
18:11
Вчора
17:10
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі