• Головна
  • Як прийматимуть дітей без необхідних щеплень до навчальних закладів у Чернівцях?
17:56, 3 вересня 2019 р.

Як прийматимуть дітей без необхідних щеплень до навчальних закладів у Чернівцях?

Як прийматимуть дітей без необхідних щеплень до навчальних закладів у Чернівцях?

Зовсім недавно батьки дітей дошкільного віку зіткнулися з проблемою прийому дітей до навчальних закладів. А саме - відсутністю необхідних щеплень. Адже, за рекомендаціями міністерств охорони здоров’я, освіти та науки, відповідно до статті 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" до навчання у школах та дитсадках не допускатимуть дітей, які не мають обов’язкових щеплень, передбачених Національним Календарем профілактичних щеплень.

У Чернівцях рішення про недопуск дітей до занять прийматиме директор освітнього закладу у кожному випадку індивідуально, враховуючи рекомендації лікарської консультативної комісії. Про це повідомила заступниця начальника управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я  Чернівецької міської ради Галина Бовкун.

Упродовж двох тижнів у всіх школах та дитсадках батьки, діти яких до 1 вересня не отримали необхідні щеплення, будуть повідомлені про потребу терміново їх зробити, передусім рекомендується зробити щеплення від кору. Діти дошкільного віку повинні мати одне щеплення від кору, а діти шкільного віку – два.

Як прийматимуть дітей без необхідних щеплень до навчальних закладів у Чернівцях?, фото-1

Станом на 1 вересня, в перших-других класах орієнтовано 300 дітей з різних причин не мають повного комплексу щеплень, передбаченого Національним календарем. Точна кількість дітей в усіх школах та дитсадках міста, які потребують вакцинації, буде визначена до 14 вересня після спілкування з батьками та звірки лікарської документації.

"Приємно, що багато батьків дослухалися до рекомендацій лікарів і під час канікул вакцинували дітей. У 2017-2018 роках у місті також було проведено масові заходи з вакцинації, за результатами яких кількість вакцинованих дітей зросла у 1,5 рази",- зазначила Галина Бовкун.

У Чернівцях наявна достатня кількість якісної та безпечної вакцини від кору виробництва Бельгії та США. Щеплення робляться безкоштовно в міській дитячій поліклініці, міській поліклініці №3, ЦПМСД "Роша" та "Садгора", а також безпосередньо у школах міста. Щеплення робиться лише після обов’язкового огляду дитини лікарем. Дитина, яка має протипоказання до щеплення, допускається до занять директором освітнього закладу за рішенням лікарської консультативної комісії.

Протипоказаннями до щеплення є підвищена температура понад 38,5, хронічні захворювання легень,нирок, серцево-судинної системи, прийом препаратів, які пригнічують імунну систему, містять стероїдні гормони, а також алергічні реакції. Якщо батьки категорично відмовляються від вакцинації дитини через свою світоглядну позиція, така дитина буде не допущена до навчання у школі, батькам пропонуватимуть обрати індивідуальну чи дистанційну форму навчання.

Батьків закликали відповідально поставитися до здоров’я своєї дитини і оточуючих дітей та терміново зробити необхідні щеплення, не звертатися до лікарів з проханням видати довідку для дитини, яка не є вакцинованою, або ж якщо така довідка отримана раніше , не піддавати свою дитину небезпеці та пройти вакцинацію, повідомляє прес-служба Чернівецької міської ради.

Читайте також: стан виплат заробітної плати у Чернівецькій області у липні 2019 року.

#щеплення #школярі #Чернівці #батьки #охорона здоров'я
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...