08:40, 3 вересня 2019 р.
Легалізація пестицидів і гендерні майстерні: які проєкти чернівчан претендують на грант від ЄС?
У понеділок, 2 вересня, у Чернівцях вперше відбулася дискусія-тренінг «European Projects Lab for NGOs» від Представництва ЄС. У заході взяли участь близько пів сотні учасників.
Тренінг був побудований із двох частин, передає кореспондентка 0372.ua. Спочатку четверо відібраних напередодні спікерів презентували власні проєкти та ділилися ідеями для грантових заявок, після чого говорили про те, як НЕ отримати грант від ЄС.
Тренер Олег Кулініч, який давав експерту оцінку проєктам учасників, сам бере участь у відборі проєктів-кандидатів на отримання ЄС. Крім того, аудиторія, що складалася із досвідчених громадських організацій, взяла участь у обговоренні сильних та слабких сторін кожного проєкту.
"Це інтерактив, адже ми додали форму діалогу, чого раніше не робили. В рамках заходу ми дозволили представникам місцевих ГО представити свої проєкти - і ми обговорювали їх разом. Захід дав можливість також послухати фахові коментарі тренера, який сам бере участь у відборі заявок", - розповів організатор Станіслав Корольков, менеджер інформаційної кампанії від Представництва ЄС "Будуємо Європу в Україні".
Перший із спікерів - Павло - презентував ідею сайту-платформи для подорожуючих, орієнтованої на молодь, що подорожує. За словами автора ідеї, такий сайт скоротить час на пошуки, куди піти, адже подаватиме рейтинг місцевих "родзинок", який формуватимуть самі люди.
Проєкт Ольги "Академія креативного розвитку та толерантності" дасть можливість неформальної освіти для молоді.
Учасник Юрій запропонував у проєкті відновити ліцензування діяльності засобами захисту рослин, зокрема наголосив на необхідності захисту бджіл.
"Поки що ми тільки презентували цю ідею. Оприлюднили... і тією реакцією, що була від експерта, від присутніх на семінарі-тренінгу задоволений, бо більшість підтримало", - поділився враженнями Юрій у коментарі кореспонденту 0372.ua.
Водночас зазначив, що подана ним петиція до 8 серпня не була проголосована.
"Я науковець. Своє завдання бачу - створити якусь ідею, встановити закономірності, запропонувати інновацію, а просувати її вже не навчений, але почув багато корисних порад щодо подальшого вдосконалення проєкту. Зараз життя змушує вчитися впроваджувати ідеї в життя", - пояснив учасник.
Проблемі гендерної рівності присвячена проєктна ініціатива Юлії під назвою "Підвищення рівня залучення жінок до процесів прийняття рішень у 10 ОТГ Чернівецької області". На відміну від інших, ця ідея має бути реалізована на локальному рівні. Засобами освіти, зокрема, через гендерні майстерні "Жінка і влада приречені на любов", було запропоновано покращити обізнаність буковинок щодо політики.
Крім коментарів фахівця, учасники почули відповіді на питання, які задали при реєстрації на захід та дізналися, чого точно не слід робити тим, хто хоче отримати грантову підтримку від ЄС. На прикладі колег-спікерів представники ГО міста обговорили найпоширеніші помилки, які допускають учасники і які стають на заваді між ними та омріяним грантом.
Читайте також: до буковинців звертається за допомогою мама 4-річного хлопчика - не будьмо байдужими!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:02
Вчора
17:51
Вчора
17:06
Вчора
14:46
Вчора
Спецтема
Оголошення
12:04, 10 вересня
2
09:44, 3 вересня
23:05, 13 вересня
8
11:27, 12 вересня
13
live comments feed...
Коментарі