• Головна
  • Невмируща класика: вчора чернівчани слухали музику Шопена та вірші Меербаум
фото, відео
23:50, 6 вересня 2019 р.

Невмируща класика: вчора чернівчани слухали музику Шопена та вірші Меербаум

фото, відео
Невмируща класика: вчора чернівчани слухали музику Шопена та вірші Меербаум

Вчора у Філармонії відбувся культурний захід за участі всесвітньо відомого українського піаніста Олексія Ботвінова.

Зал був повним глядачів, небайдужих до класичної музики. Найбільше серед них було людей літнього віку, проте завітала на концерт і молодь, передає кореспондентка 0372.ua.

"Сьогодні зранку ми згадували жертв Голокосту на Буковині. Одна з них була Зельма Меербаум. Вона померла у 1942 р. в таборі, знесила тифом. Їй було тільки 18 років, але в своєму короткому житті вона встигла подарувати нам 57 віршів, які вражають своїм стилем і меланхолією", - цими словами розпочали захід, який складався почергово із прочитань поезій Зельми та виконання композицій Шопена.  

Невмируща класика: вчора чернівчани слухали музику Шопена та вірші Меербаум, фото-1

Виконання класичних композицій польсько-французького композитора Фредеріка Шопена - трьох вальсів, чотирьох ноктюрнів і однієї балади - було поєднано із прочитанням віршів двома мовами, німецькою та українською.

Із вуст молодої германістки із Чернівців Марини Литвинюк звучали вірші Зельми Меербаум - талановитої поетеси, двоюрідної сестри Пауля Целана. Долю мисткині згадали перед початком читань - відчайдушної волі до життя сповнені рядки віршів Зельми.  

Невмируща класика: вчора чернівчани слухали музику Шопена та вірші Меербаум, фото-4

"Вірші мені видалися трішки нудними, музика була кращою - під неї я не засинав. Я люблю Шопена, тому й прийшов сюди розслабитися. Сам у минулому музикант, тому цікаво було почути, як Ботвін виконує класичну музику Шопена. Чув і раніше про нього, навіть був на його концерті в Одесі.  А тепер було менше композицій, тут тобі не 3 години, але я не шкодую, що прийшов", - ділиться враженнями Максим, який прийшов на захід із цікавості.

Невмируща класика: вчора чернівчани слухали музику Шопена та вірші Меербаум, фото-5

Олексій Ботвінов виступав сольно із провідними оркестрами у великих концертних залах 45 країн. Він по праву вважається одним з кращих у світі виконавців творів Рахманінова. Ботвінов має репутацію новатора у сфері класичної музики. Артист започаткував багато унікальних проєктів, особливо тих, які є синтезом різних форм жанрів мистецтва. У 2015 р. Олексій Ботвінов став автором ідеї та президентом нового щорічного фестивалю мистецтв Odessa Classics.

Читайте також: зловмисник викрав із будинку буковинки телевізор та 3000 євро

#щопен #музика #філармонія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...