• Головна
  • Атака рудих слимаків на буковинську городину триває
21:31, 10 вересня 2019 р.

Атака рудих слимаків на буковинську городину триває

Атака рудих слимаків на буковинську городину триває

Рудий слимак може за декілька годин з’їсти величезний кабачок, який у декілька раз більший за нього. Цей вид нині вважається найгіршим шкідником серед слимаків в Європі, оскільки поїдає практично всі види рослин, у тому числі овочі: перець, капусту, помідори...

Жителі Хотина та району стверджують, що бачили Іспанського слимака цього року, коли були затяжні дощі. У буковинському краї розпочали проводити моніторинг, опитування жителів щодо можливого розповсюдження такого шкідника, пишуть "Хотинські вісті".

Додають, що іспанський слимак відрізняється від усіх видів слимаків значно більшими розмірами – від 10 см і більше у довжину, яскравим забарвленням від жовтуватого до яскравого оранжевого та коричневого. Дуже швидко розмножується і за два місяці досягає зрілого віку.

Це інвазивний вид, який здатен завдати значної шкоди полям та городам, що загрожує втратою врожаю і збитками.

"Інвазійні види рослин чи тварин – це досить небезпечні та стійкі види, які інтенсивно захоплюють все нові та нові площі свого існування. Розповсюджуються природним шляхом або за допомогою людини й становлять значну загрозу для флори та фауни певних екосистем, а також спричиняють загибель місцевих видів.
Список інвазійних видів з кожним роком стає все більший і більший. Не так давно поповнився список ще одним цікавим та небезпечним видом тварин Іспанським слимаком (Arion lusitanicus).

Європою слимак поширюється з початку 70-х років і у всіх європейських країнах занесений до переліку карантинних видів. В Україні вже фіксували його появу в західному регіоні (уперше у 2007 році).
Поширенню та розмноженню слимаків сприяють погодні умови – вони полюбляють тепло й вологу. Слимак може розселитись всюди, де висока вологість", - говорить Жанна Стороженко, науковий співробітник НПП «Хотинський».

Читайте також: цигарки хотіли перетягувати трубопроводом - знахідка чернівецьких прикордонників.

#слимаки #руді
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...