• Головна
  • "Я маю право": буковинським школярам розповіли про їх права
13:57, 11 вересня 2019 р.

"Я маю право": буковинським школярам розповіли про їх права

"Я маю право": буковинським школярам розповіли про їх права

Право на освіту, медичну допомогу, право на захист від образ та приниження. Те, без чого не можливе життя у цивілізованій країні. Учням шкіл у всіх областях України, на Буковині зокрема, фахівці системи безоплатної правової допомоги розповідають про права та як їх відстояти. Заходи відбуваються у рамках проєкту "Я маю право".

Дитина, у якої батько є депутатом, чи дитина, у якої батько - вчитель, високого чи низького зросту – рівні у своїх правах. Так має бути і про це нагадують такі міжнародно-правові документи, як Декларація прав дитини та Конвенція про права дитини. Зокрема, згідно зі статтею 2 Конвенції про права дитини всі діти, незалежно від їх раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, соціального походження, – рівні у своїх правах. Держава не може порушувати жодне з прав. Держава має активно пропагувати права дитини. Під час правопросвітницьких заходів про це також нагадують фахівці системи безоплатної правової допомоги.

На Вижниччині, Кельменеччині, у місті Чернівці та інших районах Буковини заходи вже відбулися. Із учнями грали у правові ігри, спілкувались на серйозні теми, розповідали, куди звертатись, якщо права дітей порушують. Фахівці системи безоплатної правової допомоги нагадали дітям про їхні права. До прикладу: право на повноцінне харчування, право на відпочинок і розваги, право на освіту, на отримання інформації, право на захист від примусової праці, право на захист від образ та приниження. Водночас звернули увагу, що не варто забувати та про обов’язки. Зокрема нагадали такі правила:

1. Поводити себе так, щоб своєю поведінкою не порушувати права інших людей. Поважати та любити тих, хто тебе оточує.

2. Цінувати та піклуватись про своє здоров’я. Не ображати та не принижувати інших.

3. Бути старанним учнем тощо.

Перевірити, чи діти запам’ятали свої права, вдалося завдяки карті «Прав дитини». На черзі - заходи про цькування і як вберегти себе від цього: з 16 по 20 вересня, у межах правопросвітницького проєкту "Я маю право" відбудеться Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Під час правопросвітницьких заходів учасників освітнього процесу інформуватимуть про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) і не лише.

Читайте також: для хлопчика, що травмувався на шкільному подвір'ї, збирали кошти буковинські студенти.

#права дітей #просвітницька робота #учні шкіл #"Я маю право"
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...