• Головна
  • Надзвичайний рівень пожежної небезпеки на Буковині триває - радять не палити суху траву
09:24, 13 вересня 2019 р.

Надзвичайний рівень пожежної небезпеки на Буковині триває - радять не палити суху траву

Надзвичайний рівень пожежної небезпеки на Буковині триває - радять не палити суху траву

За прогнозами синоптиків, до 16 вересня в Україні, в тому числі й на території Чернівецької області, утримається надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Та, на жаль, ці попередження не стримують громадян. 

Як повідомляє пресслужба Управління ДСНС України у Чернівецькій області, щодня рятувальники Буковини виїжджають на ліквідацію пожеж, що виникають на відкритих територіях. Ці загорання переважно трапляються через людську недбалість – елементарне необережне поводження з вогнем і недотримання відповідних правил безпеки у пожежонебезпений період.

Пожежі, спричинені спалюванням сухої трави, небезпечні тим, що за короткий проміжок час набирають великих розмірів. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км. за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів. Проте найбільшу небезпеку несе пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості.

Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази. Гасіння таких пожеж пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів.

З початку року на території області вже зафіксовано 331 пожежу на відкритій місцевості. Вони завдали чималих збитків: вогонь пошкодив 19 будівель, знищив 2 автомобілі. Та найстрашніше те, що збитки від таких пожеж обраховуються не лише матеріальними втратами. На жаль, внаслідок пожеж на відкритих територіях у Чернівецькій області загинуло 2 осіб, ще 1 людина травмувалася.

Управління ДСНС України у Чернівецькій області застерігає буковинців суворо дотримуватися правил пожежної безпеки:

  • бути вкрай обережними у поводженні з відкритим вогнем;
  • не залишати без нагляду розпалене багаття;
  • не розпалювати багаття біля будинків та садиб;
  • не спалювати суху траву.

"Основні заходи без­пеки в пожежонебезпечний період нескладні та не вимагають ніяких матеріальних витрат, але їх своєчасне й ре­тельне виконання дозволить вберегтися від біди. Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати!", - зазначили у пресслужбі.

Читайте також: у річці знайшли тіло чоловіка, якого шукали сьогодні в буковинському селі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пожежа #небезпека
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...