• Головна
  • Що призводить до аварійних ситуацій на чернівецьких лініях електропередач?
11:06, 17 вересня 2019 р.

Що призводить до аварійних ситуацій на чернівецьких лініях електропередач?

Що призводить до аварійних ситуацій на чернівецьких лініях електропередач?

З певною сталою періодичністю, у середньому двічі на місяць, у Чернівцях  на лініях електропередач трапляється аварійна ситуація. А саме пошкодження кабельних ліній різного класу напруги з вини інших осіб, через проведення "розкопок" без погодження з Чернівецьким РЕМом.

Зазвичай механічні пошкодження електрокабелю в одному місці призводить до ланцюгових пошкоджень у кількох інших місцях. Внаслідок однієї такої аварійної ситуації кілька вулиць міста вимушено залишається без електропостачання допоки працівники Чернівецького РЕМу виконають перемикання живлення або виявлять пошкодження та ліквідують їх.

За спостереженнями енергетиків, найчастіше причиною таких аварій стає звичайна людська недбалість. Оскільки винуватці, серед яких часто є підрядні організації, забудовники, комунальні служби, які добре знають порядок організації та проведення земляних робіт.

Утім, нерідко обривають підземні кабелі електромереж й приватні особи, які самовільно приступають до "розкопок" для облаштування земельних ділянок, без будь-яких дозвільних документів.

Перш ніж приступити до земляних робіт

Підприємства, установи, пересічні громадяни, які мають бажання проводити роботи на земельній ділянці (незалежно від форми власності, в тому числі і на приватній території) зобов’язані оформити дозвільну документацію.

Для цього потрібно звернутися в ЦНАП, що на вул. Героїв Майдану, 7 та отримати геодезичний план прокладених інженерних мереж на конкретній території міста. Відповідно до цього документу особа, яка має намір проводити земляні роботи, зобов’язана погодити ці роботи з комунальними службами, мережі яких проходять на цій земельній ділянці.

Зокрема, якщо на певній ділянці проходять підземні електрокабелі, особа має звернутися до Чернівецького РЕМу за письмовим дозволом проводити земляні роботи. Енергокомпанія безкоштовно надасть свого представника, який на місці подальших земляних робіт визначить проходження кабельних електроліній.

Що потрібно знати

Уздовж всіх підземних кабельних ліній електропередач встановлена охоронна зона по обидва боки від кабелю не менше одного метра; а від огорожі або споруди за периметром трансформаторних підстанцій – щонайменше 3 (три) метри.

Тому, якщо доводиться під час земельних робіт наблизитися ближче дозволеної відстані, забороняється використовувати спецтехніку. У такому разі необхідно вести роботи винятково вручну і під наглядом спеціаліста.

Підприємства, установи, організації та окремі громадяни, які мають намір виконувати роботи у межах охоронних зон електричних мереж, повинні не пізніше як за три доби повідомити про це місцевий РЕМ та отримати письмовий дозвіл на виконання цих робіт.

Без письмової згоди РЕМу, а також без присутності енергетика розпочинати земляні роботи у межах охоронних зон кабельних ліній електропередач – заборонено!

Зверніть увагу!

За ведення земляних робіт без дозволу організація чи приватна особа притягується до відповідальності. Зокрема, до розслідування події залучається поліція та інспекція з благоустрою, щоб зафіксувати факт порушення. Крім того, винуватець ще повинен відшкодувати суму збитків відповідно до кошторису, куди входить вартість робіт з відновлення електропостачання, відновлення пошкодженого електрообладнання та штраф.

Дотримання елементарних правил проведення земляних робіт в охоронних зонах кабельних ліній гарантуватимуть безпеку для виконавців цих робіт та безперебійне забезпечення електроенергією споживачів, повідомляє пресслужба АТ "Чернівціобленерго".

Читайте також: одне з чернівецьких підприємств у списку боржників, які можуть зірвати початок опалювального сезону.

#електропередачі #кабелі #небезпечна діяльність #Чернівціобленерго
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...