• Головна
  • Через юридичну плутанину у Чернівецькій ОДА затрималась реорганізація медичних закладів краю
16:06, 17 вересня 2019 р.

Через юридичну плутанину у Чернівецькій ОДА затрималась реорганізація медичних закладів краю

Через юридичну плутанину у Чернівецькій ОДА затрималась реорганізація медичних закладів краю

"Непросто жити в часи змін, але уникнути їх неможливо. Мусимо працювати в рамках урядових реформ і проводити реорганізацію медзакладів відповідно до рішень уряду. Наскільки вона буде успішною – покаже час. Але від її проведення зараз залежить державне фінансування закладів. Без нього не обійтися, тож ми діємо в межах наших можливостей і повноважень, залежних від ситуації."

Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян провів нараду з керівниками усіх медичних закладів краю, які нині переживають реорганізацію.

- Процес затягнувся дещо довше, ніж ми планували, - коментує процес реорганізації Іван Мунтян. - Наші численні рішення про реорганізацію медичних закладів шляхом перетворення наткнулися на юридичні колізії. Саме цим пояснюється те, що в інших областях подібний шлях реорганізації не мав затримок з боку реєстраційних органів: у нас досі функціонували не "заклади", а "установи". Ця цілком формальна перепона викликала потребу вносити зміни до проектів рішень з цих питань, які були подані обласною державною адміністрацією і без жодних змін розміщені на сайті обласної ради відповідно до вимог закону і прийняті в тій же редакції.

- Та ці дрібні уточнення не зупиняють процесу, який триває. Керівники медзакладів оперативно і якісно підготували нові статути нових підприємств, у які реорганізуються попередні. Важливо, що обраний нами шлях реорганізації (приєднання) зберігає практично всі робочі місця колективам, а керівник іде на конкурс, аби довести свою здатність очолити заклад. Раніше йшлося про "перетворення" і це означало збереження керівника, але не гарантувало збереження колективу.

- Попереду ще будуть кілька важливих рішень обласної ради – вони стосуватимуться майна і земельних ділянок, на яких воно розташоване, - розповів голова Чернівецької обласної ради.

- Попри те, що дехто намагається заполітизувати суто господарські питання – нас не мають цікавити жодні "написи на парканах", ми мусимо діяти строго в рамках чинного законодавства. Обласна рада не допускає жодного порушення закону, ми досконало вивчаємо усі питання перед їх вирішенням. Коли йдеться про реорганізацію шляхом створення нового закладу та приєднання старого – усі заклади, які підлягають реорганізації, автоматично втрачають свій статус землекористувачів. Тож рішення обласної ради на минулій сесії про земельну ділянку кардіоцентру, лише підтвердило факт, який став би фактом і без нашого рішення. Водночас, наше наступне завдання – передати ці земельні ділянки у користування утвореним внаслідок реорганізації комунальним установам. І це безумовно буде зроблено в установлені терміни.

- Реорганізованим же закладам і установам я бажаю використати ті перспективи, які їм відкриваються, знаходити фінансування і поза бюджетними можливостями, залучати грантові кошти (а в області вже є позитивні приклади такого – лікарня швидкої медичної допомоги якісно попрацювала, залучила гранти, інвестиції, і хочу наголосити, що в цих діях успіх багато в чому залежить від ініціативності і дієвості керівника закладу!), розвиватися, і головне – аби все це робилося заради пацієнта, - каже Іван Мунтян.

- Ми ж, обласна рада, зі свого боку завжди надамо необхідну підтримку. Саме ця каденція обласної ради приділяла медицині краю чи не найбільшу увагу! Звісно, легше працювати на умовах співфінансування – тоді з’являються можливості закупівлі сучасного обладнання (як це вже вдавалося з кардіоцентром, онкодиспансером, де ми виділяли з обласного бюджету десятки мільйонів гривень на нову апаратуру, реконструкцію та ремонт), обласний бюджет вкладав чималі кошти (часто 50 на 50) в фінансування з ДФРР. Найважливіша наша спільна задача – забезпечити краянам якісні медичні послуги, рятувати життя людей. Це найважливіше. Хочу, щоб процес ішов якнайшвидше і найякісніше, і щоб пацієнти одужували.

Після завершення розмови про організаційні моменти та відповідей юридичного відділу на запитання учасників наради, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян перейшов до блоку питань, що стосуються лікарської дисципліни, етики і ставлення до пацієнтів.

- Довів до відома керівників медустанов, що маю достовірну інформацію про факти порушення в колективах елементарних принципів лікарської етики. Вимагав змін у підході до ставлення до пацієнтів. Зрештою, сама ситуація цього вже вимагає: коли клієнт незадоволений сервісом – він йтиме до іншого постачальника послуг, як у будь-якій іншій сфері! Тому на сьогодні я акцентую увагу медиків комунальних закладів на ставленні до хворого, і наголошую, що обласна рада і я особисто контролюватиму це питання. Адже по-людськи доброзичливе ставлення – це вже чимала частина успіху лікування! Тож ставлю завдання рухатися в тому напрямку, аби наявні подекуди неприпустимі випадки в жодному разі не перетворилися на систему. У центрі уваги медиків – передусім пацієнт!

- Після вивчення поданих медзакладами нових статутів я підпишу розпорядження про новостворені комунальні некомерційні медичні заклади згідно з рішенням сесії Чернівецької обласної ради.

Джерело: buknews.com.ua.

Читайте також: буковинець виборов перше місце у відкритому кубку Львова з тайського боксу.

#Буковина #медзаклади #юридична плутанина #реорганізація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...