• Головна
  • Різдво Святої Богородиці сьогодні відзначають буковинці: історія та прикмети
12:00, 21 вересня 2019 р.

Різдво Святої Богородиці сьогодні відзначають буковинці: історія та прикмети

Різдво Святої Богородиці сьогодні відзначають буковинці: історія та прикмети

Цього дня віряни вшановують пам’ять Пречистої Діви Марії, яка дала життя Ісусу Христу.

Оскільки це свято вважають жіночим, то здавна ті жiнки, в яких немає дiтей, готували обiд i запрошували на нього своїх близьких та родичів – "щоб молилася Богородиця за їхніх дiтей". Кажуть, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, у цей день мають особливу силу.

Народна мудрість говорить,  що якщо жінка в цей день вмиється водою до сходу сонця, то краса її збережеться до самої старості. А вмитися для дівчини означало, що вже цього року її засватають.

Народження Святої Богородиці

За біблійними переказами, мати Божа з’явилася на світ у родині Йоакима й Анни, які до 70 років не мали дітей. Одного разу священик заборонив Йоакиму заходити до храму, бо в того не було дітей (тоді безпліддя вважали гріхом).

Після цього випадку Йоаким 40 днів молився в печері, аби Господь подарував їм дитину. Про приниження свого чоловіка дізналась й Анна. Тоді жінка пішла у свій сад, де невдовзі їй з’явився Янгол. Божий посланець заявив, що жінка народить донечку і повинна назвати її Марією, що означає Пані й Надія. Янгол наказав їй відправлятися в Єрусалим, аби вона біля Золотих Воріт зустрілася з Йоакином. Таке ж сказав її чоловіку.

Марія народилась близько 15 року до Різдва Христового. Дівчинку оберігали від всіляких бід, її готували до Великого Служіння Богу, яке почалось у віці 3 років походом у храм Пресвятої Богородиці. Вшанування Марії відбувається під час кожного богослужіння. Її батьки Йоаким та Анна також завжди згадуються на службах.

Різдво Пресвятої Богородиці

Що не можна робити християнам у це свято 

На Різдво Пресвятої Богородиці, оскільки це велике церковне свято, заборонено займатися важкою фізичною працею, тобто не можна прибирати, копати, мити, вишивати, в'язати чи різати щось.

Також краще в цей день ні з ким не конфліктувати. Не вживайте поганих слів та не розпочинайте сварку. А якщо інцидент був неминучий, то щиро попросіть вибачення. 

Сьогодні залишки їжі, які залишаються після трапези, викидати не можна -варто дати їх домашнім улюбленцям. 

21 вересня – велике релігійне свято

Читайте також: цуценя залізло між педалі, - пояснив у суді винуватель смертельної ДТП на Буковині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #прикмети
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...