• Головна
  • Всесвітній День без автомобіля: як долучитися буковинцям
10:03, 22 вересня 2019 р.

Всесвітній День без автомобіля: як долучитися буковинцям

Всесвітній День без автомобіля: як долучитися буковинцям

Сьогодні, 22 вересня, у багатьох країнах світу проводиться Всесвітній День без автомобіля (World Carfree Day), девіз якого - Місто як простір для людей, простір для життя. 

Зазначимо, що вперше акція День без автомобіля пройшла у Франції в 1998 році. Тоді в заході брали участь всього близько двох десятків міст. Зате вже до 2001 року до руху офіційно приєдналися більше тисячі міст у 35-ти країнах світу, зокрема, в Японії, Бразилії та Канаді.

На батьківщині акції, у Франції, 22 вересня для автомобільного транспорту традиційно перекриваються дороги центральної частини Парижа. На вулицях можна побачити лише таксі і електромобілі. Для тих, хто боїться запізнитися на роботу, пропонуються велосипеди, які можна отримати безкоштовно під заставу посвідчення особи.

У ряді міст, причому як в найбільш екологічно просунутих містах Півночі (Амстердамі, Копенгагені, Стокгольмі, Осло, Гельсінкі, Торонто та інших), так і в нових "зелених столицях" Півдня: Боготі (Колумбія), Куритибі (Бразилія), вживаються заходи з обмеження використання індивідуальних автомобілів для повсякденної їзди по місту поряд з розвитком комфортного і зручного громадського транспорту, пішохідних зон, велосипедної інфраструктури.

Також варто згадати і про те, що багато мегаполісів світу проводять своєрідні велодемонстрації. Перша така велодемонстрація була організована в 1992 році велосипедистами Сан-Франциско. Тоді в ній брало участь лише 48 осіб, проте кількість демонстрантів та місць проведення пробігів швидко зростало. Наразі кількість міст-учасників уже досягло 230.

Найбільша кількість учасників на демонстраціях у Лондоні, Сіднеї, Мельбурні, Сан-Франциско, Будапешті. Наприклад, у Будапешті кіькість демонстрантів доходить до 30 тисяч людей. Гасло всіх демонстрацій єдине: "Ми не заважаємо руху; ми самі - рух".

В той час, як одні країни працюють над скороченням автомобільного потоку, інші, такі, наприклад, як Японія, прагнуть скоротити шкоду, яку завдає автомобіль навколишньому середовищу.

До 2030 року всі автомобілі в країні повинні будуть працювати на суміші етанолу і стандартного бензину. Спалювання цієї суміші завдає навколишньому середовищу меншої шкоди, ніж використання застосовуваного сьогодні моторного палива. У розвинених країнах ведуться дослідження, спрямовані на створення екологічно чистих видів палива. Організатори акції Всесвітній День без автомобіля вважають, що кожен водій повинен вносити свій внесок у загальну справу. Наприклад, елементарне регулювання двигуна машини може скоротити шкідливі викиди на 10%.

Водіям також рекомендується:

- глушити мотор при зупинках;

- продумати, як можна уникнути тривалих прогрівів двигуна в холодну пору року;

- поважати права пішоходів, гальмувати перед "зеброю" і знаками пішохідного переходу, не ігнорувати і не притискувати до бордюру велосипедистів;

- влаштовувати "розвантажувальні дні" без автомобіля, заздалегідь спланувавши, як добиратися до роботи іншим способом.

Нагадаємо, що на Буковині триває тиждень мобільності. В його рамках сьогодні відбудеться традиційний жіночий велопарад "Леді на велосипеді", який розпочнеться біля входу до Парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка.

Читайте також: потепління до +22º прогнозують сьогодні на Буковині.

#день без автомобіля #велопробіг #велосипед
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...