• Головна
  • Отруєння косметикою: як уберегти дітей від небезпеки буковинським батькам?
16:56, 22 вересня 2019 р.

Отруєння косметикою: як уберегти дітей від небезпеки буковинським батькам?

Фото з допису Уляни Супрун у ФБ

Фото з допису Уляни Супрун у ФБ

Колишня виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, у чому полягає небезпека для дітей від косметики та як захистити малюків.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Коли у сім’ї з’являються діти, а особливо, коли вони вчаться ходити самостійно, перед батьками постає виклик – створити вдома максимально безпечний простір. Передусім батьки думають про розетки, гострі кути та предмети. Але часто забувають про менш очевидну небезпеку – зокрема про косметичні вироби. Насправді дарма», – пише Уляна Супрун.

За її словами, у США протягом 2002-2016 років майже 65 тисяч дітей потребували екстреної медичної допомоги через травми та пошкодження, спричинені косметикою. Тобто – близько 4 тисяч дітей щороку. Близько 60% були молодшими 2 років, 40% – віком від 2 до 4 років.

Експосадовиця зазначила, що майже 99% випадків травм трапилися вдома. Йдеться передусім про отруєння та хімічні опіки. Косметичні засоби часто є кольоровими, гарно пахнуть, можуть навіть мати «їстівний» запах і легко відкриваються. Крім того, діти мають звичку наслідувати своїх батьків і використання косметики та парфумів – на жаль, не виняток.

«Засоби для зняття лаку були найбільш поширеною причиною отруєнь, парфуми – пошкодження очей, а засоби для хімічної завивки та засоби для розчісування – причиною госпіталізацій», – наголосила експерт.

Супрун розповіла, які саме косметичні вироби становлять небезпеку для дітей:

28% пошкоджень спричинені засоби для нігтів

27% – засобами для волосся

25% – засобами для шкіри (в тому числі сонцезахисними кремами)

13% – парфумами

Ексочільниця МОЗ також дала поради батькам, як убезпечити малюків:

- зберігайте косметику в недоступних для дітей місцях. Це найменша, але дуже важлива річ, яку треба зробити. Складіть її у коробки чи безпечні контейнери.

- робіть обдумані покупки. Купуйте лише ті косметичні продукти, які вам дійсно необхідні та які ви дійсно використовуєте. Старайтеся уникати косметики, яка певним чином нагадує їжу або може зацікавити дитину.

- викиньте косметику, якою ви не користуєтесь. Зробіть ваші запаси якомога «скромнішими».

Якщо косметика потрапила в очі дитині, треба негайно промити їх великою кількістю проточної води та за потреби звернутися по медичну допомогу. 

Читайте також: буковинець виїхав з Польщі до Чернівців та не повернувся.

#діти #косметика #небезпека
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...