• Головна
 • З 1 жовтня змінений порядок надання житлових субсидій
Фото
19:45, 1 жовтня 2019 р.

З 1 жовтня змінений порядок надання житлових субсидій

Фото
Фото з сайту Чернівецької ОДА

Фото з сайту Чернівецької ОДА

Кабінет Міністрів України удосконалив механізм надання житлових субсидій для населення у грошовій формі, який був запроваджений у березні поточного року. Сьогодні субсидію отримують понад 32 тис. буковинців.

Про це повідомляє директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Віталій Савкін.

«Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі. Громадянам, які одержували житлову субсидію у попередньому опалювальному періоді у грошовій безготівковій формі, а також громадянам, які одержували таку субсидію у грошовій готівковій формі і у них відсутня заборгованість, житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі», - пояснив Віталій Савкін.

Разом з тим, повторно повинні подати

 • орендарі житла;
 • внутрішньо переміщені особи;
 • домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;
 • домогосподарства, де є особи працездатного віку, які не працюють, в яких або відсутні доходи, або вони менші, ніж мінімальна заробітна плата;
 • якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства щось змінилося впродовж останнього року;
 • сім’ї, які станом на жовтень 2019 року матимуть заборгованість за житлово-комунальні послуги більше, ніж 340 грн.

Перелік необхідних документів:

 • заява про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі за формою, встановленою Мінсоцполітики (з вказуванням номеру мобільного телефону);
 • декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики;
 • копія договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
 • договір наймання (оренди) житла (у разі наявності).

Тим отримувачам субсидії, яким вона була перепризначена у травні на літній період, у жовтні на опалювальний сезон 2019-2020 років її розмір буде розрахований автоматично, якщо змін, про які варто повідомити у даних домогосподарствах, не сталося. Саме тому звертатися за субсидією і подавати для цього потрібні документи не треба.

«У жовтні за вересень ми перерахували розмір субсидії в автоматичному режимі 8 тисячам 608 громадянам. Відповідно, або кошти надходять на їх рахунки, або люди можуть їх зняти в грошовій формі», - зауважив Віталій Савкін.

Заяву, декларацію та необхідні документи для призначення субсидії громадяни подають до соціальної громади (інтегрована інформаційна система в ОТГ для надання адміністративних послуг соціального характеру, впроваджена Мінсоцполітики), ОТГ, ЦНАПу, управління соцзахисту.

Наразі до ПК «Соціальна громада» підключили управління соціального захисту населення Вижницької, Сокирянської та Новоселицької РДА та відповідно відділи соціального захисту населення Вижницької (6 старостинських округів), Сокирянської (1 старостинський округ) та Новоселицької (4 старостинських округів) міських рад.

Читайте також: поліцейські розслідують масові отруєння людей у двох районах Чернівецької області.

#субсидії #надання житлових субсидій
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...