• Головна
  • У 2019 році збитки «Чернівцігазу» сягнуть 11% : що потрібно знати буковинцям
Фото
12:10, 3 жовтня 2019 р.

У 2019 році збитки «Чернівцігазу» сягнуть 11% : що потрібно знати буковинцям

Фото
Фото ілюстративне.

Фото ілюстративне.

Сума збитків АТ "Чернівцігаз" у 2019 році досягатиме 216,1 млн грн. Що на 11% більше, ніж у 2018 році. За час дії збиткового тарифу та за вісім місяців 2019 року сума збитків компанії  500 млн грн. Спровокована НКРЕКП фінансова криза призвела до того, що у Чернівецькій області нараховується 299 газорегуляторних пунктів, які вичерпали свої технічні ресурси, а довжина абсолютно зношених газопроводів становить майже 424 км.

Цю інформацію надали АТ "Чернівцігаз".

Основною проблемою нового опалювального сезону є зношеність газорозподільних мереж і загроза їх аварійності. Порівнюючи з 2015 роком,на початок 2020 року кількість зношених ГРП/ШРП збільшиться вдвічі, а протяжність газопроводів – у 1,5 рази. 

Через збитковий тариф, заробітні плати у «Чернівцігаз» значно нижчі ринкових, і заморожені на рівні 2016 року. Це зумовлює відтік кадрів з АТ «Чернівцігаз».

За 9 місяців 2019 року з компанії звільнився 161 працівник, а за весь 2018 рік – 163 працівники. Особливо значна проблема втрати фахівців робітничих професій, це насамперед стосується аварійно-диспетчерської служби, працівники якої 24/7 пильнують мережі газопостачання, виявляють та усувають аварії на газопроводах. 

Діючі тарифи на розподіл газу з року в рік поглиблюють кризу в газовій галузі. Тарифний колапс – головна загроза нового опалювального сезону. 

"Збиткові тарифи на розподіл газу та відповідна недостатність фінансування призводять до критичного стану мереж, створюють ризики для безпечного та стабільного газопостачання. За 3 роки їх дії, збитки компанії склали 284,4 млн грн., а всього по галузі – 20 млрд грн." – коментує фінансовий директор АТ «Чернівцігаз» – Олеся Гомольська. Вихід один: усунути дискримінаційні тарифи, які вже втричі нижчі необхідного рівня.

Середній місячний платіж за газорозподіл у 2019 році на Буковині склав 70 грн.щонижче витрат на мобільний зв'язок та інтернет. 

У зв'язку з цим «Чернівцігаз» наполягає, щоб НКРЕКП ужив таких заходів:

- довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня;

- компенсувати операторам ГРМ понесені збитки;

- затвердити нову модель тарифу на розподіл, яка передбачає рівномірну оплату послуг операторів ГРМ упродовж всього року.

Довідка: Акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. АТ «Чернівцігаз» експлуатує 8 788 км. газопроводів. У 2018 році підприємство протранспортувало близько 367,5 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій. АТ «Чернівцігаз» є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1300 осіб. Підприємство входить до трійки найбільших платників податків податків регіону.

Читайте також: внаслідок перекидання автівки травмувалися водійка та пасажирка - ДТП на Буковині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#збитки #Чернівцігаз #опалювальний сезон #важлива інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...