• Головна
  • Чернівецькому національному університету ім. Юрія Федьковича - 144 роки!
Фото
09:05, 4 жовтня 2019 р.

Чернівецькому національному університету ім. Юрія Федьковича - 144 роки!

Фото
Фото з сайту ЧНУ ім.Юрія Федьковича

Фото з сайту ЧНУ ім.Юрія Федьковича

Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича сьогодні святкує 144 річницю з дня свого заснування.

Ця велична будівля була збудована як резиденція митрополитів Буковини і Далмації за проектом відомого чеського архітектора Йосифа Главки. А 4 жовтня 1875 року згідно з указом імператора Австро-Угорщини Франца-Йосифа І святкували урочисте відкриття університету.  Спочатку діяли лише 3 факультети: теологічний, філософський та юридичний. 

З 1940 року університет реорганізовано у вищий навчальний заклад і у 1989 році йому надано ім'я відомого буковинського письменника Юрія Федьковича.

"У цей прекрасний день багато років тому він був заснований, щоб перетворитися в Alma mater для багатьох талановитих людей, справжніх професіоналів своєї справи. Бажаємо кожному з вас яскравіти на п'єдесталі успіху і гордості нашого ЗВО, боротися завжди до кінця і вміти перемагати. Нехай в житті буде багато сил і можливостей, ідей і прагнень. І нехай майбутні покоління студентів будуть гідні своїх попередників" - вітає студентів та колег ректор ЧНУ ім. Ю.Федьковича Роман Пертришин.

Сьогодні в університеті функціонує 2 інститути та 12 факультетів, де навчаються майже 20 000 студентів за найрізноманітнішими напрямками та спеціальностями.

Історія університету містить безліч подій та ситуацій, через які довелося пройти, а його стіни пам'ятають дуже багато. Але зараз це спадщина ЮНЕСКО, один з найпопулярніших університетів країни та фаворит туристів з усього світу. 

Читайте також: де буде перекрито рух у Чернівцях на День міста?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#університет #144-річчя університету #університет ім. Юрія Федьковича #свято
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...