21:27, 4 жовтня 2019 р.
Розвиток інфраструктури у Чернівцях: скільки залучено кредитних коштів?
Фото ілюстративне
На розвиток інфраструктури Чернівців залучено інвестицій на суму 43,15 млн. євро, чверть яких - гранти, що не вимагають повернення.
Про це повідомляє пресслужба Чернівецької міської ради.
Зазначається, що на реалізацію інфраструктурних проєктів у Чернівцях за останні п’ять років залучено 32,5 мільйона єврокредитних та майже 13 мільйонів євро грантових коштів. Найбільшими кредиторами міста є міжнародні фінансові установи та інвестиційні корпорації, зокрема Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO), німецький державний банк розвитку KfW, Європейський банк реконструкції та розвитку,Фонд чистих технологій.
Чернівецька міська рада зробилалише одне запозичення у НЕФКО на реалізацію проєкту «Енергоефективність в будівлях бюджетної сфери у м. Чернівцях» у сумі 5 мільйонів євро. Усі платежі з обслуговування цього кредиту станом на 1 жовтня цього року були здійснені вчасно та в повному обсязі, штрафи (пені, неустойки) за невикористання кредитних коштів не нараховувались, заборгованість перед кредитором відсутня.
Водночас комунальні підприємства ще два кредити залучили під місцеві гарантії, надані міською радою, один кредит - під державні гарантії, надані Урядом України. Зокрема, під місцеві гарантії комунальне підприємство «Чернівцітеплокомуненерго» залучило кредитні кошти на модернізацію системи теплопостачання у сумі 10,5 млн.євро. Державні гарантії дозволили МКП «Чернівціводоканал» залучити кредит німецького державного банку розвитку KfWна модернізацію системи водопостачання міста ( І стадія) у сумі 17 млн.євро.
Окрім того, на підтримку зазначених інфраструктурних проектів місто залучило грантові кошти від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5Р) у сумі 7,3 млн. євро, Інвестиційного фонду сусідства (NIF) ЄС - 3 млн. євро, Фонду для досліджень та консультацій Studien- undBeratungsfonds - 350 тис.євро
Таким чином, на реалізацію чотирьох інфраструктурних проєктів - «Енергоефективність в будівлях бюджетної сфери у м. Чернівцях», «DemoUkrainaDH у місті Чернівці», «Модернізація централізованого теплопостачання у м. Чернівці», «Проєкт муніципального водного господарства м. Чернівці, Стадія 1» - у місто Чернівці залучено інвестицій на суму 43,15 млн. євро, з яких 10,65 млн. євро або майже четверта частина залучених коштів (24,88%) є грантами, які не вимагають повернення.Усі інфраструктурні проекти є довготерміновими і перебувають у стадії реалізації .
Окрім того, на реалізацію окремих проєктівв різних сферах місто залучало грантові кошти від Європейського Союзу через Спільний орган управління ППС «Україна-Румунія-Республіка Молдова» та через Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (GIZ), від Ради Європи, Європейської Комісії, Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, МЗС Норвегії, Міністерства регіонального розвитку і публічного управління Румунії, USAID, Сервісної служби міста в єдиному світі (SKEW),Українського культурного фонду.
У рамках Флагманської ініціативи Східного партнерства щодо Сталого муніципального розвитку, що підтримується Європейською Комісією через Угоду мерів, місто отримало 1 217 891 євро гранту на модернізацію системи зовнішнього освітлення. Загалом на реалізацію проєктів за різними програмами отримано 11 грантів на суму 1 968 766,48 євро та 1 375 507,33 грн.
Окрім грантів, місто Чернівці отримувало також технічну допомогу від міжнародних інституцій. Зокрема, за результатами конкурсних відборів в рамках проєктів технічної допомоги, що впроваджуються Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, місто Черніці брало участь у наступних проєктах:
- в якості лідера спільно з Коломиєю (Івано-Франківська область) та Кам’янцем-Подільським (Хмельницька область у проєкті GIZ «Енергоефективність в громадах» (2014-2017 р. р.) . У ході реалізації проекту місто отримало технічну допомогу у формі консультацій та рекомендацій щодо адаптації внутрішніх структур управління для створення ефективної системи енергетичного менеджменту, було проведено навчальні семінари, тренінги, стаді тури, конференції та консультації щодо розробки та імплементації ПДСЕР, зроблено енергоаудити для частини об’єктів проєкту «Енергоефективність в будівлях бюджетної сфери м. Чернівці».
- у проєкті GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні», який реалізується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії. У ході реалізації цього проєкту Чернівці отримало технічну допомогу з розробки Інтегрованої концепції розвитку Чернівців 2030, яка у червні цього року була затверджена міською радою. Окрім того, в рамках цього проєкту у Чернівцях розроблено транспортну модель міста, завершується розробка проєктно-кошторисної документації демонстраційного проекту з реорганізацію вуличного простору на громадський простір на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Університетської, а також надається технічна допомога з розробки ТЕО інфраструктурного проекту із з’єднання нової і старої частини проспекту Незалежності.
Кошти технічної допомоги фінансуються міжнародними інституціями і до міського бюджету не надходять.
Читайте також: буковинець самовільно зайняв землі водного фонду.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
06:14, 10 січня
06:14, 10 січня
live comments feed...
Коментарі