• Головна
  • "Ієрусалим над Прутом" - картини, які має побачити кожен буковинець
Фото
21:36, 5 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

"Ієрусалим над Прутом" - картини, які має побачити кожен буковинець

Фото
"Ієрусалим над Прутом" - картини, які має побачити кожен буковинець

Сьогодні можна було відвідати виставку творів відомого художника, члена Національної спілки художників України, учасника виставки сучасної європейської гравюри, автора книг - Олега Любківського під назвою "Ієрусалим над Прутом".

І якщо Ви все ж її відвідали, то будете змушені погодитися, що так багато теплих і щирих слів про когось дуже рідко можна почути. Адже всі, хто мав слово, ніяк не могли приховати свого захвату не тільки від таланту художника, а й від нього як особистості.

Сьогодні о 12:00, на відкритті Дня міста перед Ратушею, Олега Любківського було нагороджено відзнакою Почесного громадянина міста.

"Ієрусалим над Прутом" - картини, які має побачити кожен буковинець, фото-1

Олексій Каспрук, мер міста Чернівці, який теж був присутній на відкритті виставки, наголосив, що дуже часто, коли постає питання нагородження певної кандидатури відзнакою Почесного громадянина міста, точаться дискусії. У цьому випадку дискусій не було. 

"Це означає, що дійсно людина, яка є громадянином міста, має стати Почесним громадянином. Тому що стільки, скільки Олег Іванович робить для того, щоб просувати Чернівці на культурній мапі Європи - таких людей справді не дуже багато в Чернівцях. Тому для мене сьогодні була велика честь одягнути на нього стрічку і вручити знак. Дякую за Вашу творчість. Я думаю, що попереду у вас ще багато цікавих експериментів, цікавих творів не тільки як художника, а як і літератора. Тому ця виставка - спосіб доторкнутися до тих Чернівців, про які говорять, що їх вже нема і ніколи не було. Бо якщо подивитися на деякі картини ми бачимо справжні Чернівці" - з такими словами звернувся Олексій Каспрук до Олега Любківського.

Представники єврейської громади також були присутніми і від свого імені та від імені міської громади, привітали усіх зі святом. Вони висловили вдячність автору за те, що він звертає значну увагу на єврейську тему. Вони зазначили, що їм дуже подобається картина "Об'єкт під охороною".

"Ієрусалим над Прутом" - картини, які має побачити кожен буковинець, фото-2

"Єврейське життя також продовжується, і символом цього є автор, якому присуджено звання не тільки Почесного громадянина міста, а й почесне звання від єврейсьеої громади" - сказав виступаючий. 

"Ієрусалим над Прутом" - картини, які має побачити кожен буковинець, фото-3

Він звернувся до Олега Любківського з такими словами: «Ви повертаєте єврейську назву, яка не згадувалась багато років. У Ваших роботах Ви відчуваєте єврейську культуру. І Ви стаєте центром кристалізації. Бо як одна людина може зібрати навколо себе школу?».

"Олег Іванович - це літописець історії міста, бо у нього показані різні епохи. Він актуалізує нашу пам'ять, звертається до нашого сумління: "Чому ці об'єкти були доведені до такого стану і стали руїнами?", - говорили виступаючі.

"Ієрусалим над Прутом" - картини, які має побачити кожен буковинець, фото-4

Всі присутні були у захваті не тільки від картин, а й від атмосфери, яка панувала в галереї, та від щирості усіх виступаючих і самого автора. 

"Ієрусалим над Прутом" - картини, які має побачити кожен буковинець, фото-5

Читайте також: Чернівці святкують 611-й день народження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виставка #Олег Любківський #відзнака #Почесний громадянин міста #День міста #картини #єврейська громада
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...