
17:27, 10 жовтня 2019 р.
Оптимізм корисний для здоров'я - про "терапію позитивом" для буковинців

Як досягати цілей, працювати на результат і не здаватися у сучасних тренінгах. Але чи оптимізм може продовжити життя тому, хто працює невпинно над ним?
Бути оптимістом корисно для здоров’я — доводить екс-очільниця МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбуці.
"Мета-аналіз 15 досліджень, у яких взяло участь понад 229 тисяч людей, виявив залежність між оптимізмом та нижчим рівнем серцево-судинних хвороб та інших поширених причин смертності. Дослідники кажуть, що рівень смертності серед людей із позитивним мисленням був на 14% меншим.
Оптимізм пов’язують із кращим загальним станом здоров’я. Що більш позитивними були відповіді респондентів щодо майбутніх перспектив, то кращий стан фізичного здоров’я вони мали", - написала медик.
Користь оптимізму Супрун також вбачає у тому, що він допомагає відновлюватися після операцій та важких травм.
Дослідники виявили також кореляцію оптимізму із більш ефективним визначенням цілей, вирішенням задач та кращими навичками долати труднощі. Тож не дивно, що згідно із результатами досліджень, оптимістам простіше досягати вершин у навчанні, спорті, роботі, політиці.
Натомість негативні емоції, депресію, тривожність, хронічний стрес, а також соціальні фактори (наприклад, самотність) пов’язують із вищим ризиком серцево-судинних хвороб.
У чому сила оптимізму?
Звісно, можна було б припустити, що причинно-наслідковий зв’язок працює у зворотному напрямку. І вся справа в тому, що здорові люди більш схильні помічати хороше довкола та мають більш позитивне бачення майбутнього. Але дослідники стверджують, що діагноз не мав вирішального впливу на ставлення до життя.
Позитивне мислення пов’язують із нижчим рівнем гормону стресу кортизолом. У жінок життєрадісність також може бути пов’язана із низьким ризиком двох маркерів запалення (C-реактивним білком та інтерлейкіном-6). За ними зокрема можна передбачити ризики серцевого нападу чи інфаркту.
Як бути оптимістом:
▪️ Думати позитивно про себе та людей довкола.
▪️ Не порівнювати хронічно себе з іншими — ми не на змаганнях. Кожна людина унікальна та має власні таланти.
▪️ Шукати позитивні сторони в кожній ситуації, навіть у складній.
▪️ Стикаючись із викликами, важливо концентруватися на позитивному результаті, аніж на ризику поразки.
▪️ Працювати над собою — розвиватися фізично та інтелектуально. Вести здоровий спосіб життя та жити повноцінно.
"Ми звикли чути, що “нічого не зміниться”, що “від нас нічого не залежить”, що “всі так живуть” і ще багато інших відмовок. Але насправді всі вони існують лише для того, щоб зняти з себе відповідальність. Бути песимістом та фаталістом набагато простіше, адже довкола дійсно багато проблем, і помічати їх доволі просто. Натомість оптимізм — це і про щоденну роботу над собою, і про внесок кожного з нас у розвиток держави та суспільства", - зазначила Супрун.
Читайте також: чернівецькі патрульні повернулися додому з зони Операції об’єднаних сил - фото.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:48, Вчора
10:48, Вчора
21:33, 3 липня
00:00, 17 березня
21:33, 3 липня
live comments feed...
Коментарі