• Головна
  • Що потрібно знати про здоровий сон? Уляна Супрун радить буковинцям
Фото
21:35, 19 жовтня 2019 р.

Що потрібно знати про здоровий сон? Уляна Супрун радить буковинцям

Фото
Фото з сайту unsplash.com

Фото з сайту unsplash.com

Кожна людина має свій оптимальний час для сну — коли лягати спати та скільки годин потрібно для відпочинку. Для більшості здорових людей — це 7-9 годин сну щодня. Діти потребують більше годин сну і що менше дитина - тим більше вона повинна спати. А от люди, старші 65 років, можуть спати 7-8 годин на добу, і добре почуватися.

Ділиться порадами про здоровий сон Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook. 

Але, безумовно, слід зважати на сигнали тіла та пристуховуватися до себе, чи добре ви почуваєтеся при семи годинах сну, чи залежні ви від кофеїну і чи не засинаєте ви за кермом. Однак якщо ви щодня хочете багато спати — це може свідчити про проблеми зі здоров’ям. Значна потреба у сні, нездатність прокинутися зранку, бажання спати вдень, бо якість сну погана, свідчать про хронічні негаразди: депресію, хронічну втому, зупинку дихання уві сні (апное). Люди, які багато сплять, мають значні шанси захворіти на діабет, ожиріння, у них може боліти спина і навіть може бути нестача вітаміну D у зв'язку з тим, що вдень вони мало часу проводять надворі. Якщо ви потребуєте більше, ніж 10 годин сну, вам варто розповісти про це лікарю.

Якщо вам навпаки важко поспати хоча б 7 годин в день, ось факти, які підштовхнуть вас спати більше: нестача однієї години сну відбивається на нашому стані упродовж 4 днів, брак сну веде до набору ваги, збільшуються шанси розвинути деменцію чи серцево-судинні хвороби, і ослабити імунну систему та фертильність. Також брак сну може сприйматися мозком як тривожність.

А ще, алкоголь псує сон. Спершу алкоголь і справді гальмує мозок та знімає тривожність. Але коли алкоголь руйнується, тануть і його чари. Мозок збуджується, він не входить у фазу глибокого сну, зростає ризик тимчасової зупинки дихання (апное), а нирки перестають всмоктувати назад воду — хочеться пити і в туалет. Нагадуємо, що безпечної дози алкоголю не існує.

Як засинати краще?

  • Завдяки пришвидшеній прогулянці, фізичним вправам чи пробіжці трішки втоміться фізично. Це не тільки покращить ваш сон, а й зробить профілактику серцево-судинних хвороб та деменції;
  • Позбавтеся від телефонів, комп’ютерів і телебачення на вечір;
  • Не пийте на ніч ані алкоголь, ані каву. Краще з’їжте вишень і помідорів — в них рекордно багато мелатоніну, також можете спробувати нут (турецький горох) — в ньому рекордний вміст триптофану, амінокислоти, із якої утворюються мелатонін і серотонін. Випийте чаю із ромашки, меліси чи м’яти, або білий чай.
  • Відкрийте вікна, закрийте штори. Холод, свіже повітря і повна темрява допоможуть зануритися в глибокий сон.

Читайте також: кожні 40 секунд одна людина помирає від самогубства, - інформація МОЗ для буковинців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здоровий сон #здоров'я #Уляна Супрун
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...