• Головна
  • Не ходять у школу 17 дітей на Буковині - з батьками провели бесіди
17:14, 29 жовтня 2019 р.

Не ходять у школу 17 дітей на Буковині - з батьками провели бесіди

Не ходять у школу 17 дітей на Буковині - з батьками провели бесіди

Сьогодні, 29 жовтня, в приміщенні обласної державної адміністрації відбулась пресконференція начальниці служби у справах дітей ОДА Юлії Матвієвої та начальника сектору ювенальноі превенціі управляння превентивної діяльності ГУНП в Чернівецькій Миколи Басараба за підсумками проведення в області Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок».

Про це повідомляє пресслужба Чернівецької ОДА.

Як зазначила Юлія Матвієва, відповідно до законодавства України кожен має право на освіту, повна загальна середня освіта є обов’язковою. З метою виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, усунення причин та умов даного явища, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності та безпритульності; надання дітям з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до навчального року та осінньо – зимового сезону. На початку кожного навчального року проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок».

В Чернівецькій області за результатами проведення І етапу протягом 3 – 14 вересня 2019 року профілактичного заходу «Урок» виявлено 43 дитини, які не приступили до навчання, з яких 14 станом на 15 вересня повернуто та влаштовано на навчання, разом з тим, залишились не охоплені навчанням 29 дітей.

З метою соціального захисту, виявлених за результатами І етапу  профілактичного заходу «Урок» дітей, запобігання їх бездоглядності та безпритульності за підписом заступника голови облдержадміністрації Василя Гостюка направлено лист  районним державним адміністраціям та Новодністровській, Чернівецькій міським радам щодо повернення або влаштування виявлених дітей до закладів освіти, закладів соціального захисту дітей, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не були охопленні навчанням; організації повторного обстеження умов проживання дітей у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, та дітей, які не приступили до навчання;  притягнення до відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють, посадових осіб за порушення прав та законних інтересів дітей.

Після вжитих заходів щодо залучення виявлених дітей до навчання за результатами ІІ етапу профілактичного заходу «Урок» із виявлених 43 дітей, які не приступили до навчання на початку навчального року, 26 дітей повернуто та влаштовано на навчання.

Батькам надавались рекомендації, проводились профілактично-роз’яснювальні бесіди щодо покращення виконання батьківських обов’язків, забезпечення належних умов проживання, виховання та розвитку дітей, необхідності отримання дітьми повної загальної середньої освіти, роз’яснено щодо їх особистої відповідальності за неналежне виконання чи ухилення від виконання своїх батьківських обов’язків. Службами у справах дітей ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності 7 батьківза ст. 184 КУпАП.

В рамках проведення  профілактичного рейду «Урок», з метою підтримки дітей, які потрапили у складні життєві обставини, службою у справах дітей обласної державної адміністрації проведено благодійну акцію з видачі дитячих портфелів та канцтоварів 80 дітям області. Благодійні акції з метою попередження незалучення до навчання дітей з підстав малозабезпеченості сім’ї проводилися також районними державними адміністраціями та міськими радами, загалом в Чернівецькій області отримали допомогу (в тому числі фінансову, гуманітарну) 560 дітей.

Діти, переміщені з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції, що проживають на території Чернівецької області, охоплені навчанням.

Протягом усього навчального року обласна державна адміністрація вживатиме заходів для того, щоб усі діти були охоплені навчанням і здобували повну загальну середню освіту, як того вимагає чинне законодавство.

Читайте також: буковинські військові здавали кров для тих, хто цього потребує.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...