• Головна
  • Для відновлення дібров на Буковині заготовляють жолудь
Фото
14:58, 1 листопада 2019 р.

Для відновлення дібров на Буковині заготовляють жолудь

Фото
 Для відновлення дібров на Буковині заготовляють жолудь

Буки і ялиці цього року відпочивають від плодоношення. Нема ні букових горішків, ні насіння з шишок, зате вродив дуб.  

Цей рік не надто багатий на насіння, повідомляє ДП "Сторожинецьке лісове господарство".

«В цілому у нашому лісгоспі вже заготовлено 950 кг жолудя, – розповідає інженер з лісових культур ДП «Сторожинецьке ЛГ», кандидат сільськогосподарських наук Вадим Михайлович Яковишин. – Будемо висівати жолудь в розсадниках лісництв. Зауважу, що усі наші лісництва ще весною виконали план щодо посівів в лісових розсадниках.

Навіть у нинішній не урожайний на насіння рік лісництвам цілком вистачить сіянців з розсадників для доповнення лісових культур у ялицево-букових лісах, які переважають у лісфонді нашого лісгоспу, особливо у гірських лісництвах. Лісозаготівлю там проводять за допомогою поступових рубок у кілька прийомів, що дає можливість лісам відновлюватись природним шляхом. 

«Рівнинні ж лісництва якраз орієнтовані на збільшення дубових насаджень, – розповідає далі Вадим Яковишин. – За типологією лісів у нас на рівнині переважають діброви, тобто умови для якісного зростання дубових насаджень. Тому останніми роками при лісовідновленні ми звертаємо на дуб звичайний особливу увагу. Щодо буку лісового, який потребує багатих ґрунтів і добре зволоженого повітря, то Буковина є крайньої східною точкою, аж до берегів Дністра, його європейського природного ареалу, де бук є головною лісовою породою».

Окрім дуба, ще добре вродив горіх чорний.

Сторожинецькі лісівники планують заготовити сто кілограмів його насіння, яке також висіватимуть в розсадниках, щоб потім вирощені сіянці висаджувати в лісах і тим урізноманітнювати і покращувати структуру лісового державного фонду. За науковою літературою, горіх чорний належить до порід, перспективних для використання у лісовідновленні в регіоні Карпат.

Лісівники Сторожинецького ЛГ невеликими партіями вже висаджують горіх чорний безпосередньо у лісі. 

«Минулого року ми висадили його насіння в розсаднику Чудейського лісництва. Схожість була досить висока. А у Верхньопетрівецькому лісництві уже є створена посівом ділянка культур горіха чорного», – зауважує Вадим Яковишин.

Горіх чорний має цінну деревину з високими технічними якостями, а також має забезпечити харчову базу для лісової фауни.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#жолудь #насіння #ліс
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...