• Головна
  • День запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів відзначає Буковина
12:51, 6 листопада 2019 р.

День запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів відзначає Буковина

День запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів відзначає Буковина

У листопаді 2001 року Генеральна Асамблея оголосила 6 листопада кожного року Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. 

Як повідомляє пресслужба Чернівецької обласної державної адміністрації, Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) виявила, що за останні 60 років принаймні 40 відсотків усіх внутрішніх конфліктів були пов'язані з експлуатацією природних ресурсів, будь то цінні ресурси, такі як деревина, алмази, золото і нафта, або дефіцитні ресурси, такі як родючі землі та вода. Було також встановлено, що конфлікти, пов'язані з природними ресурсами, в два рази частіше за інших схильні до рецидиву.

У цей Міжнародний день ми підкреслюємо принципову важливість захисту навколишнього середовища в період збройних конфліктів та повернення до благого управління природними ресурсами в період постконфліктного відновлення. Ми також відзначаємо важливу роль, яку природні ресурси відіграють у підтримці життєзабезпечення та міцності положення всіх членів суспільства, і впливу раціонального управління природними ресурсами на запобігання конфліктів і мир.

ООН надає великого значення тому, щоб діяльність у сфері охорони навколишнього середовища ставала частиною зусиль із запобігання конфліктів, впровадження стратегій з миробудівництва і підтримки миру — бо не може бути міцного і стійкого миру там, де природні ресурси, що забезпечують належний життєвий рівень і адекватне функціонування екосистем, пошкоджені або зруйновані.

Читайте також: у під'їзді будинку в Чернівцях сталася пожежа - евакуювали мешканців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#довкілля #війна #природа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...