
Фото
15:40, 8 листопада 2019 р.
За виловлення краснопірки буковинцям загрожує штраф - рибпатруль
Фото

Краснопірка занесена до Європейського червоного списку, її вилов заборонений у нашій країні. Порушникам загрожує штраф 68 грн.
Про це повідомляє Чернівецький рибоохоронний патруль.
Краснопірка звичайна (Scardinius erythrophthalmus) - поширена у прісних водоймах Європи та в Азії, зустрічається в басейні Північного Льодовитого океану, Мала Азія, Західне і Східне Закавказзя, басейн Аральського моря. В Україні живе в усіх прісноводних водоймах, місцями в солонуватих лиманах, відсутня на гірських ділянках річок західних областей.
Риба з родини коропових, досягає 30-35 см у довжину, маса до 1 кг. Тіло видовжене, досить високе, стиснуте з боків. Рот – маленький, кінцевий. Зовні дуже схожа з пліткою і в’язем: від першої відрізняється оберненим догори ротом, від другої – меншим числом лусок у бічній лінії.
Спина темно-бура з зеленуватим відтінком, боки сірувато-сріблясті з червоним вилиском, черево - сріблясте. Спинний та грудні плавці сірі з червоними верхівками, всі інші яскраво червоні. Райдужка очей жовтого кольору.
Краснопірка - прісноводна придонна озерна риба, яка мешкає в прибережній зоні річок, озер, водосховищ, де віддає перевагу ділянкам із слабо проточною або стоячою водою і піщано-мулистим або мулистим грунтом, багатим на підводну рослинність. Статевої зрілості досягає на 2 - 4 роках життя при довжині тіла близько 8 - 12 см. Нерест відбувається у кінці квітня - на початку травня червня, коли вода прогрівається вище 14 °C. Ікру відкладає у декілька етапів, плодючість самок велика (96 — 232 тис. ікринок). Ікру відкладає на водну рослинність. Молодь живиться нижчими водоростями і дрібними безхребетними тваринами, в їжі дорослих риб домінує рослинність і меншу роль відіграє тваринна їжа.
Даний вид риб охороняється Міжнародним союзом охорони природи та занесений до Європейського червоного списку.
Чернівецький рибоохоронний патруль закликає громадян не бути байдужими до рибних запасів. У випадку, якщо ви помітили порушення правил рибальства - прохання терміново повідомляти на «гарячу лінію» відомства: (066) 067-38-69.
Довідкова інформація:
Компенсація за один виловлений екземпляр, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2012 року №1030 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» складає 68 грн.
Читайте також: потяг, що прямував до Чернівців, розчавив автомобіль на Хмельниччині (ФОТО).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:32
Спецтема
Оголошення
19:34, 22 квітня
19:34, 22 квітня
04:04, 20 квітня
09:06, 15 квітня
19:34, 22 квітня
live comments feed...
Коментарі