• Головна
  • За виловлення рибин підустів буковинцям загрожує штраф - рибпатруль
Фото
13:52, 15 листопада 2019 р.

За виловлення рибин підустів буковинцям загрожує штраф - рибпатруль

Фото
За виловлення рибин підустів буковинцям загрожує штраф - рибпатруль

Підуст звичайний - риба, що занесена до Європейського червоного списку та охороняється Міжнародним союзом охорони природи. Штраф за її виловлення складає 34 грн.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook Чернівецький рибоохоронний патруль.

Підуст звичайний - риба родини коропових, що дуже поширена в європейських річках. В Україні зустрічається майже в усіх добре проточних водоймах від пониззя Дунаю і річок Закарпаття - до басейну Дніпра.

Довжина тіла рибини - 45 см, маса до 2 кг, тривалість життя - до 10 років. Тіло - видовжене, низьке, дещо стиснуте з боків та вкрите дрібною лускою. Рот - нижній, невеликий, нижня щелепа спереду загострена, з ріжучим краєм. Спина - темно-сірого кольору з буруватим або зеленим відтінком, боки – сірувато-сріблясті. Спинний і хвостовий плавці – сірувато-сріблястого кольору, інші – жовтого або червонуватого кольору. Під час розмноження забарвлення яскравішає, в самців на голові, передній частині тулубу і грудних плавцях з’являються білі рогові горбки.

Прісноводна зграйна придонна риба, яка тримається місць з чистою проточною водою та твердим піщано-мулистим, глинистим або гальково - кам’янистим грунтом особливо вкритим нижчими водоростями. Статевої зрілості досягає у віці 2 - 4 роки. Розмноження, під час якого риби збираються у великі зграї, з середини квітня, при температурі води 7-8°C масово у травні, при 10-13°C і закінчується в кінці травня – на початку червня при 16-20°C. Плодючість до 40 тис. ікринок. Ікра клейка, відкладається за один раз на ділянках із гальково - кам’янистим або гальково – піщаним ґрунтом. Молодь живиться дрібним планктоном, дорослі споживають переважно рослинність обростань грунту і підводних предметів.

Цей вид риби охороняється Міжнародним союзом охорони природи, Бернською конвенцією та занесений Європейського червоного списку.

Чернівецький рибоохоронний патруль закликає громадян не бути байдужими до рибних запасів.

У випадку, якщо ви помітили порушення правил рибальства - прохання терміново повідомляти на «гарячу лінію» відомства: +38 (066) 067 38 69.

Довідка: компенсація за один виловлений екземпляр, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2012 року №1030 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» складає 34 грн.

Читайте також: на березі річки знайшли тіло 76-річного буковинця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підуст #риба #рибпатруль #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...