• Головна
  • У Чернівцях відзначили День працівників сільського господарства
Фото
18:16, 15 листопада 2019 р.

У Чернівцях відзначили День працівників сільського господарства

Фото
У Чернівцях відзначили День працівників сільського господарства

У Чернівцях урочисто відзначили День працівників сільського господарства. Вітав працівниців цієї сфери заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Богдан Бойчук. Він розповідав про цінність сільського господарства та розповів про значення сільськогосподарської галузі для Буковини.

Про це повідомляють на сайті Чернівецької ОДА.

"День працівників сільського господарства – це свято дбайливих людей, які показують приклад, як можна чесною працею заробити на хліб, на статок сім’ї й усьому світові відкрити сильну Україну. Сьогодні ми зібралися на нашому хліборобському святі, щоб підбити підсумки роботи у цьому році і сказати теплі слова подяки людям, які своєю тяжкою, самовідданою працею зробили все, щоб у кожній домівці був духмяний хліб і до хліба" - зазначив Богдан Бойчук.

Він зауважив, що бути аграрієм – це почесна місія, оскільки сільськогосподарська галузь була і є для Буковини основною, а також повідомив, що відсоток сільського господарства у валовій доданій вартості є найбільшим серед областей Карпатського регіону та в 1,8 раза більший, ніж в Україні.

Високою, у порівнянні з загальнодержавною, залишається продуктивність сільськогосподарських угідь. Серед регіонів України за обсягами виробництва валової продукції у розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь Чернівецька область завжди посідає передові місця.

Разом з тим, як акцентував Богдан Бойчук, хлібороби нашого краю отримали непоганий урожай зернових та технічних культур, овочів, плодів та ягід. Станом на 1 листопада поточного року на 9,6% збільшено обсяги виробництва зернових та зернобобових культур та на 5,7 відсотка овочів.

Однією з найперспективніших галузей, яка динамічно розвивається, залишається садівництво. На Буковині близько 10 тис. га інтенсивних садів, з яких понад 1000 гектарів обладнанні системою крапельного зрошення.

Щорічно зростає виробництво плодово-ягідної продукції та урожайність плодів Насадження молодих садів сконцентровані, в основному, в господарствах Хотинського, Сокирянського та Новоселицького районів.

Також серед пріоритетів соціально-економічного розвитку регіону – тваринництво. Аграрії області постійно працюють над нарощенням виробництва продукції тваринництва.

За 10 місяців поточного року всіма категоріями господарств вироблено 47,5 тис.тонн м’яса, 219,3 тис.тонн молока, 100,8 тонн вовни та 312,7 млн.шт. яєць. Важливими напрямками в тваринницькій галузі й надалі залишається свинарство та індиківництво. Впродовж останніх років спостерігається тенденція зростання в усіх категоріях господарств вирощування свиней та птиці. У поточному році в сільськогосподарських підприємствах області збільшилось поголів’я свиней на 11,6 тис.гол., або на 23,2%. У зв’язку із цим вирощування свиней в цій категорії господарств за звітний період зросло на 31,6 відсотка, порівняно з минулим роком.

Читайте також: делегація з Чернівців бере участь у туристичній виставці в Бухаресті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аграрії #сільське господарство #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...