• Головна
  • Геоінформаційній системі Чернівців дали "зелене світло"
фото
17:20, 28 листопада 2019 р.

Геоінформаційній системі Чернівців дали "зелене світло"

фото
фото пресслужби Чернівецької міської ради

фото пресслужби Чернівецької міської ради

Кожен мешканець міста хоче мати легкий, зручний та зрозумілий доступ до інформації про об'єкти, процеси і явища свого краю. Саме створення геоінформаційної системи міста, тобто веб-ресурсу, сприятиме отриманню регламентованого доступу до достовірних та актуальних даних міста, при цьому буде економити час на їх пошук, аналіз та узагальнення. Міська ГІС забезпечує підтримку максимально обґрунтованих управлінських рішень з питань розвитку території муніципального утворення на основі оперативного надання всім суб’єктам, які здійснюють свою діяльність на території міста, повної об’єктивної інформації про доступні територіальні ресурси, об’єкти нерухомості, інженерної та транспортної інфраструктури, інформації про її розвиток і плановані зміни.

Як повідомляє пресслужба Чернівецької міської ради, 27 листопада місто Чернівці отримало нормативно-правову основу для розвитку муніципальної геоінформаційної системи. Виконавчий комітет Чернівецької міської ради ухвалив 5 рішень. Серед них:

- Регламент роботи муніципальної геоінформаційної системи, що забезпечить налагодження роботи, визначає порядок здійснення інформаційної взаємодії між виконавчими органами, комунальними підприємствами, закладами та установами Чернівецької міської ради з наповнення та функціонування системи, інтеграцію з іншими ресурсами, порядок доступу до даних та можливостей системи зовнішніх користувачів.

- Порядок ведення реєстру місць розташування рекламних засобів, заяв, дозволів, договорів. Він формується та ведеться в підсистемі муніципальної геоінформаційної системи міста «Реєстр рекламних носіїв». Головне завдання реєстру – забезпечення прозорого та доступного для громадськості механізму контролю за діяльністю Чернівецької міської ради в сфері розміщення зовнішньої реклами.

- Порядок ведення реєстру нерухомого комунального майна. Даний реєстр формується і ведеться в підсистемі муніципальної геоінформаційної системи міста «Реєстр нерухомого комунального майна». 

- Порядок формування та ведення електронного реєстру даних щодо земельних ділянок у м. Чернівцях. Основні завдання цього реєстру полягають в обліку земельних ділянок населеного пункту, що перебувають у комунальній власності, автоматизації процесів управління та контролю за використанням земельних ділянок, забезпеченні повноти відомостей про всі земельні ділянки, забезпеченні доступу до публічної інформації стосовно земельних ресурсів населеного пункту, поліпшенні інвестиційної привабливості території за рахунок геоінформаційної підтримки інвестиційної діяльності.

- Порядок формування та ведення реєстру інвестиційних об’єктів, проектів та інвестиційних договорів, що формується та ведеться в підсистемі муніципальної геоінформаційної системи «Інвестиційна мапа». Сюди вносяться дані про земельні ділянки, будівлі, споруди, комунікації, їх частини, незавершене будівництво, комунальні підприємства міста, корпоративні права тощо, які потребують залучення інвестицій.

Довідка: Ухвалення таких нормативних документів важливе, адже зараз місто активно розвиває міську геоінформаційну систему в межах співпраці з Антикорупційною ініціативою ЄС. Станом на сьогодні наші партнери з «GIS SoftPro. Геоінформаційні системи для міст, громад та регіонів» опрацьовують отримані від розпорядників інформації дані та наповнюють розроблені підсистеми. Усе це надзвичайно важливо для прийняття якісних та обґрунтованих рішень щодо управління й розвитку міста та забезпечення прозорої діяльності Чернівецької міської ради.

Про дату та місце офіційної презентації оновленого геопорталу буде повідомлено пізніше.

Читайте також: "Трояндовий букет" для прикордонників Буковини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#геопортал міста #міська рада #геоінформаційна система
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...