• Головна
  • МОН України запустить Дорожню карту: важливе буковинцям
фото
18:21, 7 грудня 2019 р.

МОН України запустить Дорожню карту: важливе буковинцям

фото
фото пресслужби Міністерства освіти і науки України

фото пресслужби Міністерства освіти і науки України

Про створення Національної дорожньої карти дослідницьких інфраструктур анонсувало 6 грудня Міністерство освіти і науки України. До неї відомство впродовж наступних двох років хоче долучити провідні наукові інфраструктури, на які виділятимуться кошти з державного бюджету.

Як повідомляється на офіційній сторінці МОН України, про створення Національної дорожньої карти розповів генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус під час відкриття семінару «Рамкова програма ЄС «Горизонт 2020»: можливості використання науково-дослідної інфраструктури для українських вчених та підприємців».

«Одне з наших стратегічних завдань у сфері науки – відійти від принципу фінансування «всім потрохи» до принципу підтримки кращих. Це стосується і розвитку інфраструктури. Ні для кого не таємниця, що ми зараз маємо з цим велику проблему.»

Оскільки науковцям вишів доводиться працювати на застарілому обладнанні, про швидкий поступ у дослідженнях складно говорити.

Підготовка концепції розвитку інфраструктур наразі триває. Одним з ключових її елементів, за словами посадовця, буде створення Національної дорожньої карти дослідницьких інфраструктур. Представлення Концепції планують провести вже в наступному році.

Під час створення карти Україна орієнтуватиметься на досвід Європи. Зокрема, йдеться про ESFRI – стратегічний дорадчий орган ЄС, утворений 2002 року для координації національних політик та політики ЄС щодо розвитку дослідницьких інфраструктур.

Читайте також: Втілення європейського досвіду у сфері управління кордонами обговорили на Буковині

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дорожня карта #інфраструктура вишів #МОН України
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...