• Головна
  • Через смартфони люди стали частіше травмуватися - про дослідження буковинцям
14:12, 10 грудня 2019 р.

Через смартфони люди стали частіше травмуватися - про дослідження буковинцям

Через смартфони люди стали частіше травмуватися - про дослідження буковинцям

Поява смартфонів спричинила зростання кількості травм.

Дослідники з США виявили, що до появи смартфонів мобільні телефони представляли меншу загрозу головам та особам своїх власників, повідомляє nv.ua.

Близько 2007 року — року випуску першого iPhone — кількість травм голови, викликаних мобільними телефонами, зросла. Це число продовжувало зростати протягом останнього десятиліття.

«Телефон перетворився із просто телефону в мобільну платформу. Старі телефони не так сильно відволікали людей, щоб вони спотикалися. Вони також не висковзували з рук людей і в них не було медичної небезпеки, яка називається Pokémon Go», — говорить автор дослідження Борис Пасховер, хірург в Медичній школі Rutgers New Jersey.

Як повідомляється, Пасховер зібрав дані за період з 1998 по 2017 рік про травми голови та шиї, пов'язані з мобільними телефонами, з бази даних Національної системи електронного спостереження за травмами (NEISS), у якій зберігається інформація про травми, які лікуються у відділеннях невідкладної допомоги приблизно у 100 лікарнях США. Потім команда використовувала цю інформацію для оцінки загальної кількості травм, пов'язаних з мобільними телефонами в країні.

100 лікарень в базі даних повідомили про 2501 травму, пов'язану з мобільними телефонами, в період з 1998 по 2017 рік, що, за оцінками авторів, еквівалентно трохи більше 76 000 травм по всій країні за той же період часу. Близько 40 відсотків травм були у людей у віці від 13 до 29 років, і найбільш поширеним діагнозом був глибокий поріз.

Травми від мобільних телефонів поділяються на дві приблизно рівні категорії: прямі механічні травми (наприклад, хтось кидає телефон в обличчя або б'є телефоном одного з своїх молодших братів і сестер) та травми, пов'язані з використанням стільникового телефону, наприклад, коли хтось спотикається на тротуарі під час перегляду стрічки Instagram.

Діти у віці до 13 років набагато частіше страждають від прямих травм — на їх частку припадає 82 відсотки травм цієї групи — в той час як літні люди старше 50 років більш схильні до ризику травм другої групи. Для Пасховера травми, пов'язані з використанням смартфона, є найбільш серйозними. Більшість з цих травм сталося, коли люди відволікаються; вони їхали і відправляли смс, або гуляли, дивлячись на свої телефони. 90% з травм, на які він дивився, відбулися тому, що Pokémon Go відволік людей.

Важливо відзначити, що більшість травм були не дуже серйозними. Майже 95 відсотків людей, які повідомили про травми, які проходили лікування у відділенні і негайно відправлялися додому, або відправлялися додому взагалі без лікування. Приблизно 76 000 ймовірних травм становлять лише близько 4000 в рік, що складає менше половини від числа дітей, які щороку звертаються у відділення невідкладної допомоги з опіками від супу, і 0,02% від кількості людей, які отримали травми на батутах в 2017 році.

З іншого боку, дослідження включало тільки травми голови і шиї. Крім того, цифри, ймовірно, набагато нижче, ніж фактична кількість травм.

«Я думаю, що це сильно занижена. Якщо хтось йде по вулиці, і падає, він не збирається говорити, що він дурень і дивився на свій телефон. Ні, вони просто кажуть, що спіткнулися і впали», — підкреслив хірург.

Читайте також: чому важливо не пропускати уроки української, - проілюстрував голова Чернівецької ОДА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#телефон #вплив
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...