• Головна
  • Ювелірні вироби не підлягають обміну - буковинцям про нюанси красивих покупок
11:36, 30 грудня 2019 р.

Ювелірні вироби не підлягають обміну - буковинцям про нюанси красивих покупок

Ювелірні вироби не підлягають обміну - буковинцям про нюанси красивих покупок

Буковинцям нагадали, що, у разі придбання ними ювелірних виробів, вони мають право на вільний вибір товару, на перевірку його якості, безпеки, комплектності, міри, ваги та ціни, демонстрацію безпечного та правильного його використання. А на вимогу споживача продавець зобов’язаний надати йому контрольно-вимірювальний прилад, документи про якість, безпеку, ціну товару.

Зазначили, що під ювелірними виробами мають на увазі дорогоцінні метали (крім банківських металів) і дорогоцінні каміння, дорогоцінні каміння органогенного утворення та напівдорогоцінні каміння у сирому та обробленому вигляді і вироби з них.

При цьому, засоби вимірювальної техніки, що використовуються під час продажу ювелірних виробів, повинні бути у справному стані, мати повірочне тавро та проходити періодичну повірку в установленому законодавством порядку.

В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернівецькій області акцентували увагу також на тому, що торгівля ювелірними виробами у дрібнороздрібній торговельній мережі, на ринках (крім розміщених на них спеціалізованих магазинів, відділів), з рук та без відбитків державного пробірного клейма України забороняється. Тому, споживачі ювелірних виробів, щоб у вас не виникали неприємні запитання до продавця, купуйте такі товари за наявності на них відбитка державного пробірного клейма України тільки в спеціалізованих магазинах (відділах).

З наведеною та іншою інформацією можна ознайомитись в Правилах торгівлі дорогоцінними металами (крім банківських металів) і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням у сирому та обробленому вигляді і виробами з них, що належать суб’єктам господарювання на праві власності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.1998 №802 (зі змінами).

Одночасно проінформували, що ювелірні вироби належної якості не підлягають обміну/поверненню (постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 №172).

Читайте також: два нові реанімобілі отримали бригади "швидкої" на Буковині (ФОТО).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ювелірні вироби #придбання #буковинці
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...