• Головна
  • День ліквідатора Чорнобильської АЕСУ - про трагедію для буковинців
12:30, 14 грудня 2019 р.

День ліквідатора Чорнобильської АЕСУ - про трагедію для буковинців

Фото: imdb

Фото: imdb

14 грудня Указом Президента України від 10 листопада 2006 року № 945 визначено Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Як повідомляє пресслужба Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА, з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 11 грудня, Департаментом проведено зустріч з представниками чорнобильських громадських організацій з питань соціального захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи, на якій обговорено соціальні проблеми зазначеної категорії громадян та окреслено шляхи їх вирішення, повідомляє Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОДА.

У ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС брало участь велика кількість фахівців. 14 грудня був прийнятий акт про здачу всіх захисних споруд над зруйнованим 4 енергоблоком. Саркофаг здали кілька днів перед тим. 

Ще у 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і громадських організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні.
Додання державного статусу Дню ліквідатора доносить до суспільства проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких - недостатній для нормального життя розмір пенсії. Безпосередньо з цією проблемою пов’язана і інша - проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Лише перші 5000 з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення, а з 1992 р. всім іншим видавали «корочки» постраждалих від чорнобильської катастрофи.
У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 людей з усього Радянського Союзу, з яких більше половини були з УРСР.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чорнобиль #день #ліквідатор
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...