• Головна
  • Проект щодо створення відділення гемодіалізу на Буковині підтвердили меморандумом
фото
18:11, 9 січня 2020 р.

Проект щодо створення відділення гемодіалізу на Буковині підтвердили меморандумом

фото
фото з офіційного сайту Сокирянської РДА

фото з офіційного сайту Сокирянської РДА

Сьогодні, 9 січня, у приміщенні Сокирянської районної ради було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з реалізації Проєкту щодо створення та оснащення відділення діалізу в КНП "Сокирянська районна лікарня".

Під час сьогоднішньої робочої зустрічі у Сокирянській районній лікарні очільник райради Василь Козак, директор лікувального закладу Олександр Андрійчук та  Радник з питань розвитку та інвестицій ТОВ "РАТІО АШ" Ярослав Шатковський заключили Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з реалізації Проєкту щодо створення та оснащення відділення діалізу в КНП "Сокирянська районна лікарня". Про це повідомили на офіційній сторінці Сокирянської райдержадміністрації.

Як зазначили учасники зустрічі, цей Меморандум свідчить про взаєморозуміння між сторонами і є основоположним впродовж реалізації всього Проєкту, аж до налагодження стабільної роботи відділення діалізу. За умовами договору районна влада має обладнати відповідне приміщення, яке повністю відповідає сучасним європейським вимогам, з врахуванням специфіки надання медичних послуг.

Перед підписанням документу, робоча група здійснила огляд приміщення, де планується розмістити відділення та деталізувала обсяг робіт.

Як зазначив Василь Козак мова йде про особливих хворих, яким доводиться три рази на тиждень їхати в обласний центр для життєво необхідних процедур, тож мають бути створені всі умови для отримання послуги на місці в районній лікарні. Це вимагає реконструкції відведених кабінетів, аби вони повністю відповідали нормативам.

За проєктом мають облаштувати 5 основних та 2 резервних місць для замісної ниркової терапії, які вимагають підведення відповідної напруги, каналізаційного стоку, подачі підготовленої, згідно медичних стандартів, води. Також належить облаштувати допоміжну кімнату - роздягальню, кабінет медичного персоналу тощо. Окрім того, буде створено ізоляторне місце для надання медичної допомоги хворим з супутніми хворобами.

Всі фінансові питання бере на себе районний бюджет. Як наголосив представник ТОВ "РАТІО АШ" кожне устаткування вимагає дотримання точних технічних правил, інакше воно просто не буде працювати, тож районна влада взяла на себе відповідальність за обладнання приміщення згідно норм. В свою чергу, товариство надає обладнання безоплатно та гарантує його обслуговування. Зважаючи на важливість відділення та терміни виконання робіт, було прийнято рішення впродовж трьох місяців здійснити всі ремонтно-будівельні роботи, аби за кілька місяців завезти, встановити та налагодити роботу сучасного устаткування із застосуванням передових європейських методів лікування.

Подбають і про підготовку кваліфікованих кадрів - лікарі, медсестри та інженери, які працюватимуть у відділені, пройдуть спеціальне навчання та медичну практику в приватному спеціалізованому лікувальному закладі в м. Черкаси.

Варто відзначити, що послугами відділення діалізу КНП "Сокирянська районна лікарня" зможуть скористатися не тільки пацієнти району, а й хворі сусідніх районів.

Довідка:

Враховуючи географічне розташування та віддаленість Сокирянського району від обласного центру, на грудневій сесії Сокирянської районної ради депутати ухвалили важливе рішення - створення відділення гемодіалізу. Вартість реалізації Проєкту понад три з половиною мільйони гривень. Застосування методів замісної ниркової терапії (програмний гемодіаліз та перитонеальний діаліз) докорінно змінює прогноз, покращує якість та тривалість життя хворих з хронічною нирковою недостатністю в термінальній стадії.

Читайте також: Профільна школа юних хіміків стартувала у Чернівцях

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#відділення гемодіалізу #КНП "Сокирянська районна лікарня" #меморандум #Сокирянська РДА
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...