Як вберегти від пожежі власне помешкання - поради буковинцям від рятувальників

Зважаючи на невтішну статистику, яка спостерігається взимку щодо кількості загиблих на пожежах у побуті українців, рятувальники посилюють профілактичні відпрацювання населених пунктів.
Всього з початку року на території України у житловому секторі виникло вже 804 пожежі, на яких загинули 82 людини та постраждало 60 осіб, повідомляє пресслужба Управління ДСНС України у Чернівецькій області.
Саме тому, з профілактичною метою, працівники Служби порятунку проводять інформаційно-просвітницькі заходи, під час яких спілкуються із людьми щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки у побуті.
Також у ДСНС надали практичні поради, які допоможуть уникнути пожежі та закликає громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань. Зокрема:
якщо ви використовуєте для обігріву пічне опалення, то перед початком, а також впродовж усього опалювального сезону, слід очищати димоходи та печі від сажі. Не рідше одного разу на три місяці;
відстань від печі до меблів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м;
при користуванні електрообігрівачами, їх не можна залишати біля речей та предметів, що під дією високих температур можуть зайнятись;
у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!
"Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню", - додали рятувальники.
Читайте також: пожежа забрала життя буковинця - знову через неправильне пічне опалення.