• Головна
  • Всесвітній день заповідників відзначають 11 січня: цікаве буковинцям
фото
17:10, 11 січня 2020 р.

Всесвітній день заповідників відзначають 11 січня: цікаве буковинцям

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Сьогодні, 11 січня, відзначають Всесвітній день заповідників. В Україні налічується 19 природних заповідників, 40 національних і 45 ландшафтних парків, а також 3000 пам'яток природи. 

Сьогодні в Україні відзначають День природно-заповідного фонду, проте питання про збереження заповідників наразі є суперечливим, - інформує пресслужба Національної Екологічної Ради України. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" до нього відносяться: біосферні заповідники, природні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, заповідні урочища, пам'ятки природи, а так само штучно створені об'єкти: ботанічні сади, дендрологічні і зоологічні парки, пам'ятки садово-паркового мистецтва. Вони мають унікальну екологічну цінність, допомагають зберегти різноманітність ландшафтів, рідкісні та ендемічні види рослин і тварин в незмінному вигляді. Заповідний фонд України зберігається та охороняється  як національне надбання.

На території країни діє 4 біосферних та 19 природних заповідників. Також для туристів відкриті більш 40 національних і 45 ландшафтних парків, 3000 пам'яток природи, 616 ботанічних садів, дендропарків та подібних об'єктів. Понад 8000 територій охороняються фондом. Їх загальна площа становить 6% від усієї території України.

Зараз у підпорядкуванні Мінекології знаходиться велика частина природно-заповідного фонду. Але у зв'язку з об'єднанням Мінекології з Мінпаливенерго, яке є нонсенсом, важко уявити, як Міненергетики буде управляти заповідними територіями, піклуватися про збереження унікальних видів, ландшафтів, водно-болотних угідь, біорізноманіття, - зазначають у Національній Екологічній Раді України.

Україна, починаючи з 1992 року підписала низку документів світового значення, зокрема чотири міжнародні Конвенції та Цілі сталого розвитку 2030. 

"Від ефективного захисту і охорони навколишнього середовища залежить майбутнє нації. Дивлячись на ті загрози, які нас сьогодні оточують, щоб зберегти свіже повітря, чисту воду, наші ліси і ландшафти, а також не дати варварськи використовувати природні багатства Міністерство охорони навколишнього природного середовища має бути міністерством №1," - говорить глава Національного Екологічного Ради України Олександр Чистяков.

Ми стоїмо на порозі загроз від глобального потепління, яке викличе незворотні процеси в природі і призведе до масового вимирання багатьох видів тварин, птахів, риб, комах, рослин. Процес потепління загрожує маловоддям, корозією і вивітрюванням родючого шару грунту. Все це вимагає нових підходів до охорони навколишнього природного середовища та до природокористування. Тільки в найближчі три роки в Україні може зникнути більше 15 видів птахів і тварин, так само 4 види риби. 

Виходячи з описаних загроз, Україна давно вже потребує розробки нової екологічної політики. 

Довідка:

Природно-заповідний фонд України займає 6% від загальної площі країни. Офіційні та несанкціоновані сміттєзвалища займають 8% території. Крім шести тисяч законних звалищ, в Україні налічується понад 35 тисяч нелегальних, загальна площа яких - 12 тис. кв. км. На всіх сміттєвих полігонах і відвалах України міститься 12,3 млрд тонн відходів. Якщо перерахувати в кубометри, вийде гора діаметром близько 20 км в основі і заввишки в 10 км - це вище Евересту!

Читайте також: Вчителі початкової школи Буковини можуть реєструватися на сертифікацію з 15 січня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Всесвітній день заповідників #Національна екологічна рада України
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...