• Головна
  • Проклав траншею і таємно приєднався до електромережі - винахідлива крадіжка на Буковині
15:29, 16 січня 2020 р.

Проклав траншею і таємно приєднався до електромережі - винахідлива крадіжка на Буковині

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Упродовж 2019 року буковинські енергетики виявили крадіжок електроенергії майже на три мільйона гривень.

Як повідомляє пресслужба АТ «Чернівціобленерго», в одному з випадків у приміщенні приватного підприємця на Кіцманщині енергетики виявили прихований підземний електрокабель. 

Споживач, користуючись тим, що територія знаходиться у приватній власності, проклав траншею і прихованим способом приєднався до електромереж обленерго. Оскільки цей випадок споживання електроенергії поза обліком підпадає під класифікацію, як крадіжка в особливо великих обсягах, енергетики викликали правоохоронців, подія була зафіксована на фото і відео. Також склали акт про порушення та оцінили збитки на суму допів мільйона гривень. 

Власник приватної території повністю визнав факт крадіжки електроенергії. За його словами, на цій території працювали підприємці, які орендували у нього приміщення. Тож, про додатковий електрокабель та спробу крадіжки електроенергії на його приватній території нібито не знав.

Позаяк, договір про оренду не був офіційно укладений, за крадіжку електроенергії, псування електрообладнання та заподіяння збитків Товариству відповідатиме власник приватної території.

Фахівці енергокомпанії регулярно виявляють зірвані пломби, втручання у роботу лічильників та приховане приєднання до електромереж саме у тих житлових та виробничих приміщеннях, які перебувають в оренді. Особливо «сміливо» діють ті наймачі, з якими власники приміщень не укладають офіційних угод. А щоб не бути пійманими, недоброчесні наймачі часто змінюють орендоване житло.

Звернули увагу, що в таких випадках уся відповідальність за незаконні дії лягає саме на власників нерухомості.

Загалом упродовж 2019 року енергетики Буковини виявили 218 фактів крадіжок електроенергії

З них 55 випадків зафіксовано у непромисловому секторі (юридичні особи, торгівля, дрібний бізнес), а 163 – у побутових споживачів.

Під час планових рейдів упродовж минулого року фахівці Товариства склали акти про порушення правил користування електричною енергієюна загальну суму понад 2,5 мільйона гривень.

Нагадали також, що втручання в роботу приладів обліку чи використання електричної енергії поза обліком є порушенням Правил роздрібного ринку і кваліфікуються як «крадіжка». За такі протиправні дії порушнику доведеться відповідати.

Окрім фінансових санкцій, за виявленими фактами розкрадання електричної енергії передбачена й кримінальна відповідальність (згідно зі ст. 188/1 Кримінального кодексу України «Викрадення електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання», передбачено покарання у вигляді штрафу, виправних робіт або позбавлення волі на строк до трьох років).

Читайте також: буковинців призиватимуть в армію знову з 18 років - Зеленський підписав указ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#крадіжка #електромережа #під'єднався
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...