Спецнавчання провели чернівецькі рятувальники у клінічному кардіоцентрі

фото пресслужби Управління ДСНС України у Чернівецькій області
Днями пожежно-рятувальні підрозділи міста Чернівці відпрацювали алгоритми злагоджених дій під час гасіння пожежі у медичному закладі. Тактико-спеціальні навчання проводили на базі Чернівецького обласного клінічного кардіоцентру.
17 січня для пожежно-рятувальних підрозділів міста Чернівці провели тактико-спеціальні навчання з відпрацюванням спільних дій на випадок виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій у Чернівецькому обласному клінічному кардіологічному центрі. Про це повідомляє пресслужба Управління ДСНС України у Чернівецькій області.

Перед практичним етапом навчань відбувся теоретичний семінар для головних лікарів закладів охорони здоров’я Чернівецької області. Начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС Іван Шамбра розповів присутнім про вимоги пожежної безпеки у медичних закладах та на об’єктах з нічним перебуванням людей. Представники інспекції Служби порятунку нагадали керівникам медзакладів, на що слід звернути увагу, щоб перебування працівників та пацієнтів у лікарні було безпечним, вказали правила проведення евакуації з приміщення та іншу важливу інформацію. Також було обговорено стан пожежної безпеки у вже перевірених інспекторами УДСНС медзакладах. Фахівці Служби порятунку відповіли на всі запитання, які виникли у присутніх, та надали їм кваліфіковану допомогу з питань пожежної безпеки.

Опісля відбулась практична частина, під час якої вогнеборці відпрацьовували спільні дії особового складу підпорядкованих підрозділів Управління ДСНС із працівниками закладів охорони здоров’я і вдосконалювали практику та навички з ліквідації пожежі в лікарні.
За задумом навчань, через необережне поводження з саморобним нагрівальним приладом у палаті відпочинку хворих на 4-му поверсі умовно виникла пожежа. Персонал кардіоцентру повідомив про це за номером 101, організував евакуацію людей з приміщення та намагався ліквідувати загоряння за допомогою первинних засобів пожежогасіння. На момент прибуття перших підрозділів умовна пожежа поширилась на суміжні приміщення, вогонь охопив площу близько 50 кв. м, у будівлі утворилося сильне задимлення. Працюючи в апаратах захисту органів дихання та зору, рятувальники провели розвідку в лікарні та, використовуючи автодрабину, через вікно палати на 4-му поверсі врятували трьох осіб, котрі не могли вийти через задимлений коридор з приміщення.

Окрім чергових караулів рятувальників, на місце події працювали психолог Управління ДСНС та представники Чернівецької обласної організації Товариство Червоного Хреста, які надавали психологічну та першу медичну допомогу постраждалим в умовній пожежі. Спільними зусиллями вогнеборці умовну пожежу було ліквідовано. Від Управління ДСНС до навчань залучалися 7 одиниць техніки та 37 чоловік особового складу.