• Головна
  • Транспортуємо вакцину від аптеки до лікаря правильно: поради буковинцям
фото
21:05, 28 січня 2020 р.

Транспортуємо вакцину від аптеки до лікаря правильно: поради буковинцям

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Щеплення є одним із найбільш дієвих способів зменшення ризиків захворювання на інфекційні хвороби. Однак коли ми купуємо вакцину самостійно, варто дотримуватися певних правил, щоб порушення умов транспортування не зашкодило подальшому ефекту від вакцинування.

Центр громадського здоров'я МОЗ України інформує, що у разі купівлі вакцини в аптеці важливо правильно транспортувати її до кабінету щеплень. Для цього потрібна сумка-холодильник із холодовим елементом. Її можна взяти під заставу в аптеці чи придбати у крамниці. Розмір сумки та холодового елемента може бути довільним.

Перед використанням холодового елемента обов’язково перевірте, яку температуру він забезпечує. Оптимальна температура для збереження властивостей вакцини становить +2...+8 °С. Вакцину не можна ні заморожувати, ні нагрівати навіть до кімнатної температури.

Не кладіть пакування із вакциною безпосередньо на холодовий елемент, а зробіть прошарок зі шматка тканини або картону.

Щоб запобігти втраті температури, сумку-холодильник треба щільно закрити і в такому вигляді передати лікарю або медичній сестрі перед щепленням. Шприц із вакциною також не можна виймати із картонного пакування, щоб захистити її від світла.

Обов’язково збережіть чек з аптеки, на якому зазначено дату і час продажу, та візьміть його до кабінету щеплень.

Вакцину потрібно доставити до маніпуляційного кабінету протягом двох годин після купівлі. 

Деякі аптеки пропонують послугу із доставки вакцин у потрібне місце. Тоді вже вони відповідають за збереження холодового ланцюга під час транспортування.

Також, для зручності покупців, багато аптек надають послуги із застави вартості сумки-холодильника із холодовим елементом. Ви платите певну  суму-заставу та оплачуєте вартість самої вакцини. Аптека упаковує вакцину у сумку-холодильник, видає чек і ви самостійно транспортуєте вакцину до лікаря. 

Під час повернення сумки-холодильника в аптеку, ви отримуєте заставну суму.

Усі рекомендації щодо віку пацієнтів, правил застосування і складу вакцини тощо є в інструкції виробника. Номер серії і термін придатності зазначено на пакуванні.

Інактивовані вакцини проти грипу можна застосовувати дітям із 6 місяців, вагітним у будь-якому триместрі вагітності, а також усім дорослим, якщо протилежне не зазначено в інструкції виробника.

Дітям віком від 6 місяців до 17 років потрібна одна доза 0,5 мл. Але дітям віком до 9 років, яких раніше не вакцинували від грипу, слід увести другу дозу вакцини 0,5 мл після першої, з інтервалом щонайменше 4 тижні.

Інактивовані вакцини проти грипу вводять внутрішньом’язово чи підшкірно.

Рекомендоване місце для внутрішньом’язової ін’єкції дітям віком від 6 до 35 місяців - передньолатеральна ділянка стегна (або дельтовидний м’яз, якщо м’язової маси достатньо), а для введення дітям віком від 36 місяців і дорослим - дельтовидний м’яз.

Як правильно витягнути вакцину в кабінеті лікаря.

Найголовніше правильно транспортувати вакцину до лікаря. Далі ви передаєте сумку-холодильник у кабінет щеплень лікарю або медичній сестрі. Навчений медичний персонал приймає від вас вакцину і, якщо вона не заморожена, й упакована правильно, вакцинує вас.

Читайте також: Готовність лікарень до сезонних захворювань перевірили на Буковині

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Центр громадського здоров'я #МОЗ України #правила транспортування вакцини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...