• Головна
  • Україні потрібен свій власний похід проти раку: про важливе буковинцям
фото
18:20, 1 лютого 2020 р.

Україні потрібен свій власний похід проти раку: про важливе буковинцям

фото
фото зі сторінки фонду "Великі серця" у Фесбуці

фото зі сторінки фонду "Великі серця" у Фесбуці

В сучасному світі рак стає чи не найжахливішим діагнозом для людини, вражаючи і длрослих, і дітей. В Україні ця хвороба є ще страшнішою через "відсутність Національної програми боротьби з онкологією", - зазначають у благодійному фонді "Великі серця".

Фраза "Нам не вдається перемогти рак" говорить не про те, що людству не вистачає для цього знань, а про те, що бюрократія не дозволяє їм скористатися досягненнями науки, - вважають у благодійній організації "Великі серця". Річард Ніксон, президент США, 23 грудня 1971 року підписав Національну програму боротьби з раком. Після цього влада США витратили на цю війну більше ста мільярдів доларів. Теперішні результати та прогрес вражають.

Вінсент Де Віто (колишній директор Національного онкологічного центру США) розповідає, що лікарі перемагають: до 1990 року загальна смертність від раку в США почала скорочуватися, а до 2005 знизилося абсолютне число пацієнтів, які помирають від онкологічних захворювань - незважаючи на зростання населення. Дитячу лейкемію стали лікувати, рівень смертності від раку товстої кишки знизився на 40% за двадцять років, смертність від раку грудей - на чверть, майже на 70% знизилася смертність від раку простати.

Комбінована хіміотерапія допомогла знизити смертність від лейкемії та лімфоми, допоміжна хіміотерапія разом з хірургією і радіотерапією скоротила смертність від найпоширеніших форм раку. Спрямована терапія, коли ліки самі знаходять і знищують мікрометастази, дозволила перетворити лейкемію в хронічне захворювання, яке не впливає на життя пацієнта. Важливим досягненням стало використання в лікуванні імунної системи пацієнта - вона допомагає лікувати меланому і допомагає навіть проти пізніх стадій раку легенів.

У 2009 році Вінсенту Де Віто також поставили діагноз: рак простати. Зазвичай при цьому захворюванні призначають гормональну терапію, але Вінсенту пощастило - його колеги провели йому операцію, яка виходить за рамки стандартного лікування, і це врятувало йому життя.

Де Віто впевнений, що саме такий порядок лікування повинен бути нормою, але бюрократія заважає лікарям використовувати нові інструменти і препарати, бюрократія заважає впроваджувати інновації в медицині. Лікарі та вчені не говорять відкрито про цю проблему, тому що бояться нашкодити репутації.

На думку Де Віто, фраза "Нам не вдається перемогти рак" говорить не про те, що людству не вистачає для цього знань, а про те, що бюрократія не дозволяє їм скористатися досягненнями науки.

Комбінація нових технологій з існуючими потрібна для того, щоб підняти лікування раку на новий рівень. А для цього онкологічним клінікам і лікарям, які рятують людей від страшних недуг, потрібна свобода - як в дослідженнях, так і в розпорядженні коштами.

Національну програму боротьби з раком, яку підписав 1971 року Річард Ніксон, преса згодом нарекла як "хрестовий похід проти раку". Драйверами та головною мотиваційною силою в цьому питанні стали громадські діячі, а не держава.

Нашій країні теж потрібен свій власний похід проти раку. У нас є сильна громадськість, яка може змінити історію. Національна програма боротьби з онкологією, Cancer Control Plan - як ви не назвіть цей документ, його цілі кожною мовою, для кожної країни будуть незмінними - зменшити кількість випадків захворювання, підвищити виживаність та поліпшити якість життя хворих на рак.

Читайте також: За тиждень на кір захворіли двоє дітей на Буковині

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#благодійна організація "Великі серця" #боротьба із раком #онкохворі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...