• Головна
  • Які види раку зможуть лікувати українці за кордоном за держкошти: важливе буковинцям
фото
21:14, 4 лютого 2020 р.

Які види раку зможуть лікувати українці за кордоном за держкошти: важливе буковинцям

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Сьогодні, 4 лютого, під час прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку Андрій Семиволос наголосив, що українці матимуть змогу лікувати за кордоном за державні кошти ті види раку, з яких в Україні медичну допомогу не надають.

Українці зможуть лікувати за державні кошти за кордоном ті види раку, з яких в Україні медичну допомогу не надають. Про це повідомляє кореспондент УНІАН з посиланням на виступ заступника міністра охорони здоров’я України Андрія Семиволоса на прес-конференції в Києві, що проводилась з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку. "Програма лікування українців за кордоном, надання тої допомоги, якої в нашій країні немає, в цьому році залишається. І вона була дещо збільшена в порівнянні з попередніми роками. Досить часто йдеться про трансплантацію. У людей з онкологічними захворюваннями - це трансплантація кісткового мозку", - зазначив він.

Разом з тим, Семиволос зауважив, що планується якомога швидше створити відповідну систему медпослуг в Україні. "Із запровадженням системи трансплантації в Україні, ми сподіваємось, потреба пацієнтів у лікуванні за кордоном буде зменшена в рази. І залишаться за кордоном лише ті методи лікування, які або в країнах-лідерах, які це запроваджують, або це ще не в усьому світі", - додав він.

Своєю чергою, представник Національної служби здоров’я України Альона Горошко нагадала, що з 1 квітня 2020 року в Україні запрацює в повному обсязі програма медичних гарантій, яка включає в себе деякі заходи запобігання, виявлення та лікування онкологічних захворювань. "Розуміючи, наскільки поширеною є проблема онкологічних захворювань в Україні, які є другою причиною смертності в нашій країні, в межах програми медичних гарантій передбачені спеціальні послуги, які віднесені до категорії пріоритетних послуг, - раннього виявлення найбільш поширених онкологічних захворювань. Йдеться про раннє виявлення таких типів раку, як рак молочної залози, легенів, шлунку, матки й деяких інших. На цю програму у 2020 році передбачено 1 млрд грн і вона буде сконцентрована на людях старшого віку. Це спричинено тим, що з віком зростає ймовірність розвитку онкологічних захворювань, і саме ця категорія людей має отримувати більше уваги від системи охорони здоров’я щодо раннього виявлення. Такі послуги можна буде отримати за направленням лікаря "первинки", або спеціаліста, у якого обслуговується пацієнт, якщо підозрюється новоутворення", - пояснила Горошко. За її словами, для людей, в кого вже діагностовано онкозахворювання, державна програма медичних гарантій передбачає 100% оплати за хіміотерапевтичне, радіологічне і хірургічне лікування. Вона повідомила, що на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ) буде оприлюднено перелік закладів в Україні, які надають той чи інший вид лікування, і до яких можна звернутися за отриманням меддопомоги.

Як повідомляв УНІАН, 27 листопада 2019 року Кабінет міністрів України ухвалив програму медичних гарантій, яка запрацює з 1 квітня 2020 року, давши старт другій хвилі трансформації системи охорони здоров'я. Програма медичних гарантій для населення діятиме для всіх видів допомоги: первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації та реімбурсації ліків. Держава фінансуватиме такі послуги через Національну службу здоров'я України. Згідно з рішенням уряду, з 1 січня 2020 року продовжується фінансування з держбюджету медичних послуг для надання первинної медичної допомоги, продовжується програма "Доступні ліки", яка буде розширюватися. 5 січня 2020 року Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило перелік гарантованих безоплатних для пацієнтів послуг, що надаватимуться з 1 квітня 2020 року у п’яти напрямах: лікування гострого інфаркту міокарда; лікування гострого мозкового інсульту; допомога при пологах; неонатальна допомога; ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань.

Читайте також: Допомоги у боротьбі зі страшним діагнозом потребує вчитель чернівецької школи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МОЗ України #Всесвітній день боротьби проти раку #медичні гарантії #рак
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...