• Головна
  • Електролічильники продовжують перевіряти на Буковині - що варто знати громадянам
15:21, 7 лютого 2020 р.

Електролічильники продовжують перевіряти на Буковині - що варто знати громадянам

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Під час повірки електролічильників фахівці Товариства нерідко виявляють втручання споживачів у роботу приладів.

Про це повідомляє пресслужба АТ «Чернівціобленерго».

У майстерні з ремонту та повірки електролічильників Товариства на електроустановці сьогодні повіряють кілька лічильників, які «приїхали» з районів. На екрані комп’ютера, щоприєднано до повірочного стенду, почергово висвітлюються цифри.

"Кожен тип лічильника має свою методику повірки. Відповідно до параметрів й класуточності приладу обліку, установка навантажує прилад і фіксує рівень похибки. Ці прилади при мінімальних навантаженнях показують допустимий рівень похибки, далі навантаження збільшуватимемо", пояснює роботу обладнання для повірки електролічильників майстер Дмитро Ончуленко

За словами фахівця, електроустановка вимірює похибку при різних рівнях навантаження на лічильник. Крім того, прилад обліку проходить ще кілька параметрів перевірки. Наприклад, повіряють прилад на поріг чутливості, на точність вимірювання при збільшених навантаженнях, на механізм (чи правильно рахує використані кіловати), на самохід (імовірність роботи приладу без навантаження).

Якщо лічильник видає більшу похибку ніж передбачено технічними характеристиками чи прилад не проходить перевірку на інші параметри, лічильник визнають бракованим

"У випадку незначних відхилень лічильники ремонтуємо, – розповідає пан Дмитро. – Трапляється, під час ремонту виявляємо ознаки зовнішнього втручання та підроблені пломби. Наприклад, споживач до приладу прикріплює неодимові магніти або відкриває корпус і приєднує до схеми додаткові пристрої. Це неважко виявити: магнітометр виявить на приладі залишкову намагніченість. У випадку фальшування пломб відкриваємо корпус і оглядаємо схеми на наявність втручання. Якщо робота лічильника порушена з вини споживача, він має відшкодувати повірку, ремонт приладу, а також за власні кошти придбати новий лічильник".

Що треба знати про планову повірку лічильника

Для кожного електролічильника виробник встановлює свій міжповірочний період. Він залежить від типу та виду лічильника: для вітчизняних моделей такий період може бути від 6 (шести) до 16 років, імпортні електролічильники мають пройти повірку один раз на 6 (шість) років.

Для побутового споживача повірка лічильника відбувається безоплатноЗа періодичністю повірок приладів обліку, яким користується населення, стежить місцевий РЕМ. Підрозділи енергокомпанії мають затверджений план повірки приладів обліку. Відповідно до цього графіку працівники Товариства знімають лічильник, який потрібно повірити,й у своїй майстерні перевіряють коректність роботи приладу. У разі підтвердження відповідності лічильника діючим стандартам і метрологічним характеристикам енергетики встановлюють лічильник споживачу. 

Юридичні споживачі повіряють свій прилад обліку за власний рахунок, оскільки лічильники є їхньою власністю. 

Позапланова повірка або технічна експертиза приладів

За ініціативою побутового споживача Товариство проводить експертну повірку приладу обліку. Якщо споживач помітив, що лічильник у його домогосподарстві працює некоректно (наприклад працює, коли в оселі вимкнені всі електроприлади, надто багато «накручує» тощо), абонент може звернутися у місцевий РЕМ щодо проведення експертної повірки

Для цього потрібно написати заяву та сплатити відповідні кошти. Якщо під час випробовування прилад справді покаже погрішності у роботі й вини споживача у цьому немаєйому безоплатно встановлять інший лічильник та зроблять перерахунок оплати за спожиту електроенергію

Повірку лічильників щоп’ятниці проводить представник ДП «Буковинастандартметрологія» на спеціальному обладнанні у майстерні Товариства. Якщо лічильник пройшов повіркуприлад обліку засвідчують відбитком повірочного тавра державного зразка, що означає відповідність пристрою стандартам якості.

Згідно з Кодексом комерційного обліку ел\енергії повірка, заміна, встановлення вимірювальних приладів покладено винятково на оператора систем розподілу, як постачальника послуг комерційного обліку ел\енергії. Відповідну реєстрацію Товариство пройшло у липні 2019 року.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що буковинські військовослужбовці можуть безкоштовно отримати посвідчення водія. Прочитати про це можна ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лічильник #перевірка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...