• Головна
  • Що робити працюючим батькам під час карантину - поради буковинцям
фото
17:15, 9 лютого 2020 р.

Що робити працюючим батькам під час карантину - поради буковинцям

фото
фото ілюстративне

фото ілюстративне

Впродовж тижня значна кількість закладів освіти Буковини призупинили навчання через складну ситуацію із захворюваннями на грип та ГРВІ. Що ж робити у ситуації карантину працюючим батькам? Як оформити відсутність на роботі працівників, що мають неповнолітніх дітей?

На ці питання дають відповідь фахівці видання "Кадровик-1".

Кому відпустка під час карантину обов’язкова

Для догляду за дитиною віком до 14 років матері або іншій особі, зазначеній у частині 3 статті 18 Закону України "Про відпуски" (далі - Закон про відпустки) в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати на період оголошення карантину на відповідній території (п. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).

Утім, є інші варіанти оформлення відсутності батьків малолітніх дітей під час карантину, а саме, можна оформити:

- листок непрацездатності, якщо дитина захворіла у період карантину;

- щорічну відпустку, а також додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи (ст. 19 Закону про відпустки), якщо вони мають на них право;

- відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 15 календарних днів, що надається за згодою сторін (ст. 26 Закону про відпустки). Водночас у колективному договорі роботодавці за рахунок власних коштів і в межах своїх повноважень мають право установлювати додаткові, порівняно із законодавством, трудові і соціально-побутові пільги для працівників, у т. ч. інші види оплачуваних відпусток (ст. 9-1  КЗпП та ст. 69 Господарського кодексу України).

Установлення неповного робочого часу.

Якщо працівник має бажання працювати під час карантину, однак не має можливості протягом усього робочого дня перебувати на робочому місці, то за заявою йому може бути встановлено режим роботи на умовах неповного робочого часу (ст. 56 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Причому на прохання вагітної жінки або жінки, яка має дітей віком до 14 років або дитину інваліда, та осіб, які виховують малолітніх дітей без матері, роботодавець зобов’язаний встановити їм неповний робочий час. Для інших категорій працівників неповний робочий час установлюється за угодою між працівником і роботодавцем.

Гнучкий режим робочого часу.

На час карантину працівнику, за його заявою, можна також встановити режим гнучкого робочого часу. Оскільки питання режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку встановлюються у колективному договорі, то правовою підставою для встановлення гнучкого режиму робочого часу є стаття 13 КЗпП та стаття 7 Закону України "Про колективні договори і угоди" від 01.07.1993 № 3356-XII. Методичні рекомендації щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу затверджено наказом Мінпраці від 04.10.2006 № 359 (далі - Методичні рекомендації № 359). Методичні рекомендації №359 можуть бути використані підприємствами, установами, організаціями, незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та господарювання, галузевої належності, з метою більш ефективного використання робочого часу та засобів виробництва. В окремих галузях економіки можуть бути розроблені методичні рекомендації з урахуванням специфіки їх функціонування.

Гнучкий режим робочого часу - це така форма організації праці, за якою для деяких категорій працівників, для працівників окремих підприємств або їх структурних підрозділів установлюється режим праці з саморегулюванням часу початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня.

Гнучкий режим робочого часу в більшості випадків передбачає підсумований облік робочого часу. В цих умовах обов’язковою вимогою є повне відпрацювання працівником встановленої законодавством кількості робочих годин в обліковому періоді, який прийнято для підсумованого обліку робочого часу (тиждень, місяць, квартал, рік тощо).

Нагадаємо, раніше ми писали про те, яких правил варто навчити малих буковинців під час перебування на карантині. Прочитати про це можна ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карантин #оформлення робочого дня #кадрові питання
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...