Реклама
21:17, 12 лютого 2020 р.

Ремонт відеокарти ноутбука

Реклама
Картинки по запросу "Ремонт відеокарти ноутбука"

Картинки по запросу "Ремонт відеокарти ноутбука"

Багато серйозних поломок ноутбуків відбувається через несправність відеокарт. В даній статті ви дізнаєтеся, чому не працює відеокарта на ноутбуці та як виконується ремонт відеокарт ноутбуків.

Діагностика несправності відео карти

Щоб зрозуміти чому не працює відеокарта на ноутбуці, потрібна діагностика. Для визначення несправності ноутбука можна використовувати плату діагностики. Але ця діагностика лише показує в якому напрямку слід шукати.

В якості другого способу діагностики частіше використовують нагрівання чіпа. Якщо ноутбук став завантажуватися після прогріву, то це означає, що несправність знайдена. Але найважливіше, що працюють такі ноутбуки зазвичай не більше місяця. За цей час кристал знову відходить від підкладки і ноутбук перестає працювати.

Завдання діагностики спрощується, якщо ноутбук працює, але спостерігаються спотворення картинки. Наприклад, артефакти, злітаність драйвера (робота тільки в VGA режимі), вилітання з 3Dmark. Такі ознаки вказують на поломку відеоадаптера.

Які бувають відеокарти в ноутбуках?

1. Модульні відеоадаптери різних стандартів MXM. Щоб була якась сумісність, відеокарти MXM виконують за певними стандартами. Наприклад, стандартизують розміри, слот, теплові та електричні характеристики. Але таких відеокарт в сучасних ноутбуках зовсім мало, менше 1%. Тому що такі відеокарти дорожчі, ніж впаяні.Складається така плата з відеочіпа, пам'яті, обв'язки з опорів і конденсаторів, а також схем живлення.

2. Відеокарти розпаяні на материнській платі (таких зараз більше, ніж модульних). Вони складаються з відеочіпа і дискретних компонентів обв'язки.Склад розпаяної відеокарти: відеочіп, чіпи відеопам'яті, обв'язка з опорів, а також конденсаторів.

3. Відеокарти інтегровані в процесор.Перші два типи відеокарт ще називають дискретними, тобто окремими, інтегрованими. Вони мають свою відеопам'ять і не віднімають основну пам'ять у ноутбука. Більш того, дискретні відеокарти зазвичай швидше інтегрованих.Основні причини несправності відеокарти: перегрів та заводський брак.

Раніше в відкритих відео картах не було датчиків температури. Тому могли виникати ситуації, якщо відеокарта перегрівалася, наприклад, коли забита пилом система охолодження. Але тепер у кожній відеокарті є діод для визначення температури. А програма моніторингу стежить, щоб перегріву не було.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...