
12:04, 16 лютого 2020 р.
Рідкісні червонокнижні орхідеї ростуть на Буковині - у Сокирянському районі

Червонокнижна флора буковинських лісів досить багата. Нещодавно в них виявили рідкісну рослину - коручку чемерникоподібну.
Лісівники під час обстеження, яке було проведене спільно із фахівцями-екологами, у Сокирянському лісництві виявили місце зростання одного із представників родини Орхідних (Зозулинцевих) – коручку чемерникоподібну, пише Північно-бессарабський інформаційний портал.
Коручка чемерникоподібна (широколиста) (Epipactis helleborine) — це рідкісна багаторічна рослина родини Зозулинцеві, яка занесена до Червоної книги України. Вона є лікарською та декоративною культурою.
Цей вид є багаторічною трав’янистою рослиною 30–100 см заввишки. Кореневище коротке. Листки – від яйцеподібних до ланцетних. Квітки зеленкувато-пурпурові, у густій китиці. Цвіте у червні – вересні. Плодоносить у липні – жовтні. Розмножується насінням і кореневищем. Насіння дрібне, пилоподібне, в кожному плоді міститься близько 10 000 насінин.
Рослина тінелюбна, надає перевагу помірно зволоженим ґрунтам, багатим на вапно, але не вимоглива до їх родючості.
Ареал виду широкий: він охоплює помірні та субтропічні зони Європи, Азії та Північної Африки. Це найпоширеніша орхідея Центральної Європи, вона занесена і до Північної Америки, де також прижилася.
Коручка чемерникоподібна занесена до Додатку ІІ Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES). За межами України охороняється у Польщі. В Україні охороняється у багатьох заповідниках і національних парках.
Рослина доволі стійка до антропогенного навантаження, на скорочення чисельності впливають переважно винищення заради букетів. Збір (зривання, викопування тощо) цієї рослини, як червонокнижної, заборонений. Розмір шкоди за незаконне знищення, добування чи пошкодження цього виду коручки становить 62 грн. за один екземпляр. Крім того, порушникам доведеться сплатити ще й немалий штраф.
Коручку чемерникоподібну інколи вирощують як лікарську та декоративну рослину. Зокрема, в Україні в культурі цей вид можна побачити в Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка, а у нашій області – в ботанічному саду Чернівецького національного університету.
Лісівники взяли під особливу охорону виявлене місце зростання коручки та сподіваються на збільшення її популяції у лісах.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що завтра майже 30 вулиць Чернівців будуть без води. Прочитати про це можна ТУТ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:36
Вчора
19:50
Вчора
18:22
Вчора
17:22
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
18:43, 18 червня
18:43, 18 червня
15:12, 10 червня
18:43, 18 червня
18:43, 18 червня
live comments feed...
Коментарі