
фото
15:02, 20 лютого 2020 р.
У Чернівецькому університеті відбулися VII Главківські читання (ФОТО)
фото

Фото: сайт ЧНУ
Сьогодні, 20 лютого, у Блакитній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича науковці, історики, архітектори, представники громадськості, студенти – усі, кому не байдужа архітектурна спадщина Чернівців – зібралися вже всьоме на традиційні Главківські читання, присвячені цього разу 189-ій річниці від дня народження архітектора Йозефа Главки, автора перлини Буковини і надбання світової культури зі списку ЮНЕСКО – архітектурного комплексу колишньої Резиденції митрополитів Буковини та Далмації.
Про це повідомляють на офіційному сайті ЧНУ.
Головний організатор заходу, проректор Тамара Марусик, під час зустрічі наголосила, що університет виконує подвійну функцію – навчати і виховувати нові покоління української молоді, та бути неперевершеною культурною спадщиною України і світу загалом. Також Тамара Марусик процитувала Йозефа Главку: «Бережіть почуття прекрасного, допомагайте один одному, живіть дружною сім'єю. Майте свою власну думку, але поважайте думки інших. Будьте чесними і великодушними, творцями, а не руйнівниками». І добавила: «Якщо ми всі житимемо за цими принципами, то згодом створимо успішну Україну, яка буде з гордістю і величчю майоріти на карті Європи».
Участь в читаннях беруть історики, краєзнавці, архітектори, студенти тощо.
Під час зустрічі учасники круглого столу говорили про життя та архітектурну спадщину Йозефа Главки; ділились своїми дослідженнями невідомих фактів з історії Резиденції митрополитів Буковини і Далмації; розмірковували над проектами відновлення втрачених елементів будівлі; згадували іменитих архітекторів з Чернівців. Доповідачі з чотирьох факультетів університету – філологічного, історії, політології та міжнародних відносин, географічного і архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва – представляли присутнім цікаву та глибоку інформацію щодо науково-творчої спадщини Йозефа Главки, споруд і будівель, якими захоплювався і надихався майстер, розповідали про різні роботи архітектора у Чернівцях і інших країнах (як завершених, так і ні) тощо. Також із доповіддю виступила учениця 10 класу Чернівецької гімназії №1 із темою про Вірменську церкву.
Ірина Коротун, завідувачка кафедри архітектури, зазначила, що «Главка залишив по собі дуже великий спадок, вагома частина якого – культові споруди. Але культовими їх називають не через кількість (всього їх є 6, у Чернівцях – половина), а завдяки своїм унікальним типографічним особливостям і внеску у світову культуру».
Разом із читаннями була представлена виставка праць Йозефа Главки. З нею більш детально можна ознайомитись у Науковій бібліотеці університету.
Архітектор, меценат, перший президент Чеської академії наук і мистецтв – усе це про Йозефа Главку. За своє життя він розробив креслення понад 150 будівель у Відні, Празі та інших містах. Проте найкращим його витвором вважається ансамбль Резиденції Буковинських митрополитів у Чернівцях, яку Чернівецький університет оттримав у користування у 1955 р, через 80 років після свого заснування.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що підприємцям Чернівців радять посилити дезінфекцію і подбати про маски. Прочитати про це можна ТУТ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:40
Вчора
17:40
Вчора
Спецтема
Оголошення
08:34, 23 квітня
13:57, 23 квітня
13:57, 23 квітня
2
12:17, 19 квітня
38
live comments feed...
Коментарі