• Головна
  • Як діяти у разі пожежі - розповіли студентам Чернівецького університету
фото
19:33, 25 лютого 2020 р.

Як діяти у разі пожежі - розповіли студентам Чернівецького університету

фото
Як діяти у разі пожежі - розповіли студентам Чернівецького університету

Студенти трьох факультетів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича взяли участь в умовній евакуації, метою якої було на практиці пояснити алгоритм дій у разі пожежі. Студенти не тільки почули основні правила пожежної безпеки, а й змогли навчитися користуватися вогнегасником, передає кореспондентка 0372.ua.

Студенти філологічного, філософсько-теологічного факультетів та факультету іноземних мов разом із викладачами злагоджено вийшли на галявину перед корпусом, як би це мало бути при справжній пожежі. Коли зібралися всі, хто навчається у корпусі, старост усіх груп попросили прозвітувати про явку студентів.

Коли почули запах диму, спершу варто з'ясувати, де саме розпочалася пожежа. Обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то відчиніть їх та швидко виходьте, якщо двері гарячі, не відчиняйте їх – дим та полум’я не дозволять вам вийти. Зараз ми використали одні двері для виходу, проте в разі пожежі варто шукати найбільш безпечний із виходів. 

Наголосили, що не варто ховатися під парти чи за шафи, а намагатися покинути приміщення. Якщо заблоковані двері - можна використати вікна.

Якщо ви навчаєтесь на першому поверсі, вікна без ґрат також можуть бути використані для виходу. У крайньому випадку - і на другому поверсі. В першу чергу варто подумати про себе, берегти життя собі і товаришам. Від ваших злагоджених дій залежить ваше життя і життя одногрупників. Прикрий випадок в Одесі довів, що якщо люди будуть проінструктовані, потренуються, то менше було би нещасть.

Також студентам розповіли, які бувають види вогнегасників, які з них найчастіше використовують у навчальних закладах та наочно проілюстрували, як ними користуватися. Після цього всі охочі студенти могли взяти до рук вогнегасник та навчитися гасити умовну пожежу. 

Студенти вважають такий досвід корисним для себе. П'ятикурсниця Олександра розповідає:

Цей хвилюючий момент, коли чуєш кілька дзвінків підряд, одразу змушує задуматися, що робити. Але нас супроводжувала викладач, яка одразу організувала нашу групу - і ми "евакуювалися" успішно. Для того нас розташували на місцевій галявині, і кожен староста доповідав про склад своїх студентів. У нашій групі були всі четверо, тож нам пощастило, ми усі евакуювалися. Загалом вважаю, що корисно. І для першого курсу, і для п'ятого. Та й загалом для всіх людей, які цінують власне життя та здоров'я.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що митники виявили заборонені до ввезення прекурсори. Прочитати про це можна ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#університет #евакуація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...