• Головна
  • "Пишаюся роботою і люблю Чернівці": Генконсул Даміан Цярціньскій провів прессконференцію
фото
13:52, 26 лютого 2020 р.

"Пишаюся роботою і люблю Чернівці": Генконсул Даміан Цярціньскій провів прессконференцію

фото
"Пишаюся роботою і люблю Чернівці": Генконсул Даміан Цярціньскій провів прессконференцію

Сьогодні, 26 лютого, Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці відзначає 10-річчя створення. Що вдалося зробити консульській установі за цей період, які досягнення й результати роботи, якими є перспективні плани діяльності - у репортажі кореспондента 0372.ua.

З нагоди 10-річчя від дня заснування Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці відбулася прес-конференція Генерального консула Дамяна Цярціньского, який очолює установу з січня 2018 року. На заході були присутні працівники консульства, представники засобів масової інформації чотирьох областей, що входять до Вінницького консульського округу.

Зазначимо, що відкриття консульської установи у м. Вінниця відбулося 26 лютого 2010 року за участю офіційних делегацій Польщі та України на чолі із заступником міністра закордонних справ України Валерієм Чалим та його польським колегою заступником міністра закордонних справ Республіки Польщі Анджеєм Кремером. Звісно, що даній події передувала клопітка спільна робота з обох сторін.

Чернівецька область належить до Вінницького консульського округу разом із Вінницькою, Житомирською та Хмельницькою областями. Саме на цій території здійснюється "видача віз, співпраця з польською національною меншиною, консульський захист громадян Польщі на території України, допомога у налагодженні співробітництва поміж органами самоврядування, закладами освіти, підприємцями тощо", - зазначив Генеральний консул Дамян Цярціньский у своєму виступі.

З 2010 по 2019 рр. Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці видало понад 900 000 віз, причому у 2010 р. 68% віз були шенгенськими, а 32% - національними. Натомість у 2019 р. кількість виданих національних віз склала 99,73%, а шенгенських – лише 0,27. Таке відчутне зменшення попиту на шенгенські візи пов’язано було, звісно, із запровадженням безвізового режиму із Європейським Союзом. У минулому році 89% національних віз наше консульство оформило з метою працевлаштування у Польщі, а 11% склали візи з так званою іншою метою, серед яких були і студентські візи.

Що ж стосується співвідношення кількості прийнятих анкет у пунктах прийому візових анкет, то у Вінниці та Хмельницькому цей показник склав по 31 %, натомість у Житомирі - 22% і найменша кількість анкет припадає на Чернівці - 16%.

Одне з провідних завдань консульства полягає у співпраці із польською національною меншиною та просуванні польської мови, культури й історії в Україні, - наголосив пан Даміан Цярціньский.

В межах Вінницького польського округу проживає найбільша кількість поляків та осіб польського походження в Україні, які об’єднані у понад 100 польських національних товариств. Генеральне консульство підтримує поляків України через сприяння вивченню польської мови у навчальних закладах різних рівнів акредитації, проведення освітніх заходів, виїзних таборів, відкриття та облаштування польських центрів та клубів у закладах вищої освіти. Також наша установа здійснює видачу карт поляка. За останніх 10 років видано понад 20 тисяч Карт Поляка, причому у 2020 році 35% від прийнятих анкет склали документи на видачу першої Карти Поляка, а 65% - це анкети на продовження терміну дії Карти Поляка.

Як наголосив під час зустрічі Генеральний консул, важливе місце у роботі консульського відомства посідає організація візитів польських високопосадовців до округу, а також надання різноманітної допомоги у рамках польських урядових програм.

В межах польських урядових програм допомоги за сприяння консульства було реалізовано передачу пожежної техніки, встановлення систем енергозбереження в навчальних закладах Вінницької області, надання гуманітарної допомоги потерпілим внаслідок агресії на Сході України. Крім того, консульство сприяє розвитку польсько-української співпраці між органами місцевої влади, бере активну участь в організації культурно-мистецьких заходів, виставок, презентацій, фестивалів і конкурсів.

Окреслюючи плани на 2020 рік, Генеральний консул, зокрема, зазначив, що вони мають намір "провести І Всеукраїнський інструментальний конкурс ім. І. Я. Падеревського у Вінниці та відзначити спільний польсько-український ювілей з нагоди 100-річчя Варшавського договору, підписаного Семеном Петлюрою та Юзефом Пілсудським".

У розмові із кореспондентом 0372.ua пан Даміан Цярціньский розповів, що у квітні цього року планує відвідати Чернівці із робочим візитом.

З нагоди відзначення 100-річчя відкриття консульства Республіки Польща у Чернівцях, плануємо разом із Чернівецькою міською радою встановити меморіальну дошку на фасаді будинку № 14 на вулиці Вірменській. Її урочисте відкриття відбудеться орієнтовно наприкінці квітня.

Під час розмови наш кореспондент попросила роз’яснити ситуацію із страховими полісами для буковинців під час оформлення національних віз для працевлаштування у Польщі. Зокрема, до нас у редакцію зверталися мешканці краю, яким зразу ж після подачі документів на візу й оплати консульських зборів телефонували нібито із візового центру із проханням оплатити додаткову страховку у певній страховій компанії. На що Генеральний консул зауважив:

Здійснюючи роботу з видачі національних польських віз українським громадянам, ні Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, ні уповноважені візові центри в межах консульського округу не надають послуги зі страхування особи. Тим паче, не телефонують з метою просування послуг якоїсь страхової компанії. Якщо стаються такі випадки, то громадяни обов’язково повинні звернутися до візового центру чи власне Генерального консульства із відповідним зверненням чи скаргою. Тоді працівники консульської установи зможуть офіційно відреагувати.

Крім цього, пан Даміан Цярціньский зізнався, що щиро любить самобутність Чернівців та буковинців. Для нього Чернівці завжди були "особливим містом, з неймовірною європейською аурою, куди хочеться повертатися знову".

Прес-конференція Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Даміана Цярціньского завершилася смакуванням традиційних польських пампухів та теплими бесідами про гостинність і щирість українців та поляків.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що меморіальну дошку до 100-річчя відкриття польського консульства встановлять у Чернівцях. Прочитати про це можна ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Генеральний консул Республіки Польща #Вінниця #пресконференція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...